Kołowe pojazdy opancerzone

Dotychczasową wieżę zastąpi system automatyczny
 fot. militaryrok

Tym razem nie chodzi o wersję Rosomaka-S, którą opracowano w celu przerzutu dwóch obsług ppk Spike wraz z wyrzutniami.

Aktualnie MON podał informację o przygotowaniu procedury pozyskania zdalnie sterowanego systemu wieżowego z wyrzutnią przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike zintegrowanego z KTO AMV 8x8 Rosomak.wraz z pakietem szkoleniowym i logistycznym.

Zdalnie sterowany system wieżowy z wyrzutnią przeciwpancernych pocisków kierowanych SPIKE (ZSSW z PPK SPIKE dalej zwany ZSSW)ma być  zintegrowany z kołowym transportem opancerzonym (KTO) ROSOMAK. ZSSW przeznaczony będzie do zwalczania, niszczenia lub obezwładniania w różnych warunkach klimatycznych, niezależnie od pory doby celów lekko i silnie opancerzonych oraz innych obiektów przeciwnika, w tym jego infrastruktury oraz do wsparcia ogniowego pododdziałów w czasie prowadzenia działań bojowych. W skład ZSSW powinny wchodzić m.in. następujące zespoły, układy i elementy:  30 mm armata automatyczna, wyrzutnia PPK SPIKE, system kierowania ogniem (SKO).

Wszystko wskazuje, że wybór nastąpi spośród rozwiązań z tzw. górnej półki. Świadczy o tym całkowita masa ZSSW wynosząca 2400 kg oraz wyposażenie w aktywny system obrony pojazdu (ASOP). ASOP ma być systemem nowoczesnym o dużym spektrum przeciwdziałania: granaty dymne, zespoły czujników do wykrywania pocisków,

 generatory zakłóceń radioelektronicznych, emitery podczerwieni, antypociski.

 

 

 

 

Zmieniony (środa, 20 lipca 2011 19:36)

 

Komentarze  

 
+2 # 2011-07-23 09:05
fajnie. mam nadzieje źe to będzie udany projekt. zobaczymy czy nowy transporter opancerzony HIpopotam będzie tak udany jak rosomak przypominam że hipopotam będzie cięźszy od rosomaka i będzie konkurować z parsem 8x8 ale pars nie pływa a hipopotam będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież