Opis:


Małe przedsiębiorstwa często korzystają z biur rachunkowych, by minimalizować koszty związane z prowadzeniem księgowości. Jeszcze jedna osoba w postaci księgowego mogłaby być znacznym obciążeniem finansowym dla budżetu firmy, dlatego zawrzeć umowę o stałą współpracę z biurem rachunkowym.

We Wrocławiu są liczne biura rachunkowe, a ich cennik jest taka naprawdę ustalany indywidualnie. Wiele zależy od tego, jakie potrzeby ma dana osoba. Im więcej przygotowywania dokumentów, tym koszt będzie na pewno wyższy. Trzeba jednak pamiętać, że najrozsądniej jest wybierać biura rachunkowe, które mogą zaoferować na profesjonalnym poziomie usługi. W innym razie okaże się, że dokumentacja jest niekompletna, a uzupełnienie jej to kolejny wydatek dla przedsiębiorstwa. Zwyczajowo najtańszą usługą jest obsługa kadrowo-płacowa pracownika, a najdroższe jest prowadzenie ksiąg rachunkowych.

Biura rachunkowe pomagają w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, w tym ewidencji podatku VAT czy środków trwałych. Dbają również o to, by wszystkie operacje gospodarcze były na bieżąco rejestrowane tak, aby w dokumentacji panował porządek. Na życzenie klienta biura mogą przygotować również listę rachunków, które do tej pory nie zostały uregulowane czy też zestawienie obrotów i sald. Dzięki temu jest znacznie łatwiej ocenić sytuację finansową firmy.

Ponadto biura księgowe zajmują się też prowadzeniem "małej księgowości". Jednak tylko z nazwy taka księgowość to mały kłopot. W tym wypadku wymagana jest np. ewidencja przychodów i kosztów, a także środków trwałych i wyposażenia. Biura oferują również możliwość rozliczenia podatkowego. Zdarza się, że przygotowane dokumenty przez biuro rachunkowe są wysyłane również do ZUS-u czy skarbówki.

Z pomocy biur rachunkowych można skorzystać także wtedy, kiedy potrzebujemy pomocy w prowadzeniu akt osobowych i dokumentacji pracowniczej, a także osoby, która poprawnie naliczyłaby wynagrodzenie związane np. z dłuższym zwolnieniem lekarskim. Na biurorewident.pl można znaleźć informacje na temat biura rachunkowego we Wrocławiu, które świadczy usługi księgowe i obsługę kadrową.

O firmie:


Firma: Biuro Biegłego Rewidenta Pańczak & Lisowska s.c.

Adres: Mydlana 1

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 51-502

Telefon: 516 146 730

Domena: http://www.biurorewident.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

TYLNABELKA.COM

Świdnica

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

Warszawa

DCP Badania

Wrocław