Opis:


Każdy z nas był kiedyś pacjentem jakiegoś lekarza. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że relacja pacjent – lekarz jest uregulowana prawnie. Zarówno pacjent, jak i lekarz ma obowiązki i prawa, których powinien przestrzegać. Relacje pacjenta z lekarzem systematyzuje prawo medyczne, które jest bardzo szerokim zagadnieniem. Nie dotyczy ono jedynie relacji chorego z doktorem. Prawo medyczne to też system pracy placówek medycznych, kwestie błędów lekarskich czy ustawa o działalności leczniczej.

Prawo jest dziedziną bardzo obszerną, dlatego wymagało podzielenia na konkretne dziedziny. Prawo medyczne jest tym bardzo wymagającą odnogą samego prawa. Jeśli jako pacjent lub placówka medyczna szukasz adwokata, który zajmie się Twoim problemem z dziedziny prawa medycznego – wybieraj takiego prawnika, który specjalizuje się w tym obszarze. Przykładem jest tutaj SosnowskiLegal (kancelaria adwokacka z Warszawy) – prawo medyczne jest specjalnością tej kancelarii.

Z prawa medycznego korzystają nie tylko pacjenci i lekarze, ale także placówki medyczne. Szpitali, przychodni, punktów pomocy medycznej w Polsce jest bardzo dużo. Każde takie miejsce musi funkcjonować w podobny sposób – prawo medyczne pozwala uregulować te kwestie. Placówki medyczne mają też obowiązek stosować się do tego prawa, na wielu płaszczyznach i w wielu sytuacjach. Przykładem jest tutaj kwestia zamówień publicznych – dokumenty w tej kwestii powinny być przygotowane przez prawnika, który zna się na prawie medycznym. W różnych wnioskach np. na dotacje unijne trzeba wykorzystać wiedzę z zakresu tego prawa.

Prawo medyczne jest ogromną dziedziną – doświadczony prawnik, który specjalizuje się w tym rodzaju prawa, będzie odpowiednią osobą. Pomoże zarówno lekarzowi w sprawach cywilnych czy karnych, pacjentowi w dochodzeniu swoich praw czy też placówce medycznej, w prowadzeniu sprawnej administracji. Medycyna i prawo są dziedzinami, które nie są ze sobą kojarzone. Jednak to powinno się zmienić, ponieważ prawo medyczne obowiązuje w nawet najprostszym kontakcie lekarza z pacjentem. Warto znać swoje prawa, jak i obowiązki.

Data dodania: 22-09-2018
O BLOGU
Źródło:
http://www.sosnowskilegal.pl/prawo-medyczne/


O firmie:


Firma: OBSŁUGA PRAWNA FIRM – SOSNOWSKILEGAL

Adres: Grzybowska 4

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-131

Telefon: +48 (22) 300 11 13

Domena: http://www.sosnowskilegal.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Ayming Polska Sp. z o.o.

Warszawa

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa

TanieMilitaria.pl

Warszawa