Opis:


Jazda samochodem z turbodoładowaniem jest bardzo przyjemna, o czym przekonało się już tysiące kierowców na całym świecie. Silnik przy małej wadze ma wyjątkowo duże osiągi, co pozwala na wyjątkowo mocne przyspieszenie.

Jak dbać o turbosprężarkę?

Niestety za dobre trzeba zapłacić. Turbosprężarka pracuje w bardzo ciężkich warunkach. Wirniki i turbiny wymagają prawie zawsze chłodzenia i smarowania, ponieważ temperatura pracy turbiny dochodzi do 700 st C.  z kolei wirnik może obracać się z prędkością nawet do 200 obr.na minutę. Dlatego też należy dbać o turbosprężarkę, rozważnie eksploatując swoje auto.  Przede wszystkim trzeba pamiętać o wymianie filtru oleju i filtru powietrza. Zanieczyszczenia, które mogą dostać się  zasysanym powietrzem lub do mieszanki paliwowej, nie wróżą pracy turbiny niczego dobrego. 

Bardzo ważny jest także prawidłowy rozruch samochodu. Zanim auto ruszy, trzeba potrzymać je na wolnych  obrotach, aby olej mógł krążyć po całym układzie. Obracanie się wirnika na sucho, grozi natychmiastową awarią turbosprężarki. Tak samo trzeba zwracać uwagę na spokojne wyłączanie silnika. Po przejażdżce, szczególnie szybkiej, również należy pozwolić na uspokojenie pracy silnika, czyli wyrównania jego obrotów. Nagłe zatrzymanie dopływu oleju powoduje jego zwęglanie się w kanałach, doprowadzających go do turbiny. Kanały stają się niedrożne, a łożyska ślizgowe uszkodzone.

Regeneracja turbiny

Zamiast kupować nową, drogą turbinę, można ją zregenerować w profesjonalnym zakładzie, zajmującym się tego typu naprawami. Więcej informacji na temat regeneracji turbin można znaleźć np. na stronie tego serwisu turbo-centrum.com.pl.

Trzeba jednak bardzo uważać, ponieważ oddanie turbosprężarki w  nieodpowiednie ręce, może skończyć się jej wadliwą regeneracją lub ponowieniem się awarii za jakiś czas po naprawie. Niestety, często kierowcy, ale też pracownicy serwisów,  mają duże braki w wiedzy na temat budowy turbosprężarek. Skutkuje to złą eksploatacją auta i nieodpowiednią naprawą. Regeneracja turbiny musi być przeprowadzona w profesjonalnym zakładzie przez fachowców, którzy nie tylko usuną usterkę, ale też dotrą do źródła problemu.

O firmie:


Firma: Turbo-Centrum

Adres: Kajkowo, Świetlińska 3

Miejscowość: Ostróda

Kod pocztowy: 14-100

Telefon: 782 088 374

Domena: http://www.turbo-centrum.com.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

DIWOS Dorota Stomska

Olsztyn