Opis:


Kto i kiedy może korzystać z pomocy radcy prawnego? Wielu ludzi nie orientuje się dobrze w zawodach prawniczych i ma problem z ustaleniem osoby, do której należy się zwrócić w różnych sytuacjach. Czym się różni adwokat od radcy? A może to rozróżnienie nie ma wcale znaczenia? Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Chrostek zauważa, że znalezienie odpowiedzi na te pytania może ułatwić podejmowanie decyzji i sprawić, że klienci prawników będą bardziej świadomi.

Tak naprawdę radcę i adwokata różni jedno, istotne uprawnienie. Adwokat może reprezentować swojego klienta w sądzie jako obrońca w sprawach karnych i karnoskarbowych. Radca nie. Pozostałe uprawnienia pokrywają się. Zgodnie z regulacjami ustawy, radca prawny może:

  • reprezentować klienta w sądzie cywilnym, administracyjnym, przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz Sądem Najwyższym,
  • reprezentować klienta przed organami władzy publicznej, samorządu terytorialnego i urzędami,
  • udzielać porad prawnych.

W praktyce wygląda to tak, że radca prawny w Tarnowie może przyjmować klientów z rozmaitymi problemami. Każdy, kto chciałby przeanalizować swoją sytuację, poznać możliwe działania i konsekwencje prawne, może skorzystać z jego usług. Natomiast jeżeli chodzi o sprawy karne, na przykład pozbawienie kogoś życia, bardziej kompleksowa będzie pomoc adwokata. Radca jest oczywiście w stanie wyjaśnić położenie swojego klienta i zasugerować mu dostępne opcje, lecz nie będzie mógł być obrońcą na sali sądowej.

Na stronie internetowej pod adresem adwokat-nataliachrostek.pl można znaleźć opis przykładowej kancelarii adwokackiej. W większości takich miejsc dostępni są zarówno adwokaci, jak i radcy. Wystarczy zgłosić się z określonym problemem i umówić na spotkanie. Im bardziej doświadczeni prawnicy, tym większa intuicyjność w wyczuwaniu wyroków sądów i kształtowania linii obrony. Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie. Nie ma dwóch takich samych spraw sądowych, a w rozmowie z radcą lub adwokatem warto jak najdokładniej nakreślić swoją sytuację.

Data dodania: 08-02-2019
O BLOGU
Źródło:
https://adwokat-nataliachrostek.pl/


O firmie:


Firma: Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Chrostek

Adres: Konarskiego 11

Miejscowość: Tarnów

Kod pocztowy: 33-100

Telefon: 694 468 299

Domena: https://adwokat-nataliachrostek.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

FHU APIS Pitoń Marcin

Zakopane

Jan Byczkowski Fotografia

Zakopane

Mateusz Juszczyk Indywidualna Praktyka Lekarska

Nowy Sącz