Opis:


Każdy człowiek marzy o zdrowiu i szczęśliwym, długim życiu. Czy można w jakikolwiek sposób wpłynąć na fizyczny stan swojego organizmu i uniknąć chorób? Jak najbardziej. Warto wykonywać badania rutynowe i dbać o swoje ciało. Przynosi to widoczne efekty. Jakie testy laboratoryjne warto wykonać i dlaczego?

Jest wiele powodów, dla których zleca się badania krwi i moczu oraz wymazy bakteriologiczne. Należy do nich między innymi:

  • diagnostyka chorób,
  • planowanie diety i sprawdzanie jej efektów,
  • dobór odpowiedniego leczenia danego schorzenia,
  • działanie profilaktyczne.

To fakt, że wczesne wykrycie choroby daje więcej możliwości na jej leczenie i utrzymanie organizmu w dobrej kondycji. Nie warto czekać na objawy, takie jak bóle głowy, omdlenia, problemy z trawieniem i poczucie zmęczenia. Do laboratorium medycznego najlepiej wybierać się regularnie w celu profilaktycznym, nawet jeżeli ma się pozytywne samopoczucie. Idealnym tego przykładem jest pozornie niegroźny niedobór żelaza, który bez suplementacji lub zmiany diety może przerodzić się w anemię. Pierwsze objawy często są niedostrzegane przez pacjentów.

Listę badań rutynowych można znaleźć na stronie internetowej pod linkiem alkamed.pl. Znajdują się tam testy wykonywane w kierunku diagnostyki chorób tarczycy, zaburzeń hormonalnych, cukrzycy i nowotworów. Dostępne są panele alergologiczne, oddechowe, pokarmowe, pediatryczne oraz posiewy bakteriologiczne.

Wykonanie badania krwi i moczu jest proste. W pierwszym przypadku wystarczy pozostać na czczo do chwili pobraniu materiału. W drugim kupić pojemnik na mocz w aptece. Wyniki można uzyskać jeszcze tego samego dnia. Najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie ich ze specjalistą z danej dziedziny medycyny.

Data dodania: 20-03-2022
O BLOGU
Źródło:
https://www.alkamed.eu/badania/


O firmie:


Firma: ALKAMED Laboratorium Medyczne

Adres: Rtm. Witolda Pileckiego 20B

Miejscowość: Słupca

Kod pocztowy: 62-400

Telefon: 63 223 3388

Domena: https://www.alkamed.eu


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

FivE-biuro

Poznań

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Poznań