Opis:


Atopowe zapalenie skóry dotyka nie tylko dorosłych, ale też dzieci i wiąże się z obniżonym komfortem życia. To nawrotowa choroba o podłożu alergicznym, która cechuje się zmianami skórnymi pojawiającymi się na dłoniach, stopach, łokciach i kolanach Jest ona związana z nieprawidłową budową naskórka oraz niewłaściwym funkcjonowaniem układu odpornościowego. Wyróżnia się kilka przyczyn występowania AZS. Wśród nich znajdują się czynniki klimatyczne oraz genetyczne, jak i niewłaściwa pielęgnacja kosmetykami zawierającymi silne detergenty lub konserwanty.

Podstawą jest więc dobór odpowiednich balsamów, emulsji do twarzy czy kremów, które nie powinny powodować podrażnień i pozostałych zmian skórnych. Profesjonalne kremy i inne produkty nie przyczyniają się do niszczenia płaszcza hydrolipidowego, co prowadziłoby do szybszej utraty wody i przesuszenia. Prawdą jest, że lekarstwo na tę chorobę nie istnieje, jednak można łagodzić jej objawy poprzez praktykowanie właściwej pielęgnacji. W składzie kosmetyków przeznaczonych do osób z atopowym zapaleniem skóry znajduje się srebro koloidalne.

Jest to substancja o działaniu przeciwgrzybicznym, antybakteryjnym i przeciwwirusowym, która przyspiesza gojenie się ran na skórze. Zmniejsza też ryzyko pojawiania się infekcji. Kremy na AZS to także bogactwo niacyny, czyli witaminy B3, która doskonale nawilża skórę i działa skuteczniej w porównaniu do wazeliny. Dobrym pomysłem może okazać się zakup kosmetyków z naturalnym olejem z awokado. Jest on rekomendowany przez wzgląd na dużą ilość kwasów Omega-9, które przekładają się na lepsze wchłanianie składników odżywczych.

Firmą proponującą przetestowane i bezpieczne w użytkowaniu kosmetyki na AZS jest apteka internetowa Lek24. Oferuje ona kremy i balsamy z ceramidami, czyli kwasami tłuszczowymi, które występują w skórze i zmniejszają ryzyko podrażnień. W ich składzie znajduje się też mocznik i kwas mlekowy, wpływający na właściwe pH. Po produkty te sięgają osoby skarżące się na silny świąd, będący efektem uwalniania się histaminy. Przydają się one również w przypadku liszajów i strupków.

O firmie:


Firma: Apteka Internetowa Lek24.pl

Adres: Chylońska 116a

Miejscowość: Gdynia

Kod pocztowy: 81-033

Telefon: 505 830 113

Domena: https://www.lek24.pl


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

Tczew

APE-LP

Gdańsk

DOWAN Sp. z o.o.

Gdańsk