Opis:


Zakup domu na kółkach, czyli popularnego kampera, to marzenie wielu osób, które lubią przygody, poznawanie nowych miejsc i nie chcą być ograniczeni koniecznością każdorazowego poszukiwania noclegu w punktach stacjonarnych. Niestety, gotowe wozy, w których można się przemieszczać oraz jednocześnie mieszkać, są dość kosztowne. Nawet używane modele stanowią spore wyzwanie finansowe dla zainteresowanych taką formą transportu. Rozwiązaniem jest zakup zwykłego samochodu dostawczego i dokonanie w jego wnętrzu odpowiednich przeróbek. Jest to opcja dostępna przede wszystkim dla osób, które mają choćby podstawową wiedzę z zakresu mechaniki pojazdów wielkogabarytowych i są w stanie zaplanować wszystkie podzespoły, począwszy od elektryki aż po kanalizację w kamperze. 

O pomoc w adaptacji pojazdu na własne potrzeby można też poprosić znajomych lub rodzinę. Wspólna praca może poskutkować ciekawą formą spędzania wolnego czasu oraz pozwoli uniknąć wielu błędów, które mogłyby zaistnieć, gdyby mniej doświadczony właściciel auta dokonywał przeróbek samodzielnie. 

Proces tworzenia wymarzonego domu na kółkach należy rozpocząć od zakupu odpowiedniej bazy. Warto wybrać tutaj jak najnowszy model samochodu dostawczego, z odpowiednio zabudowaną przestrzenią tylną (dobrze jest znaleźć auto o wysokości, która pozwala na swobodne poruszanie się po pace osobie dorosłej, bez zahaczania głową o sufit). Sprawdzi się tutaj chociażby Opel Movano. To wysoki, pojemny, a jednocześnie zwrotny pojazd, w którego wnętrzu można wygospodarować miejsce do spania, do przygotowywania posiłków oraz zaplecze sanitarne, korzystając z odpowiednio zminimalizowanych elementów, jakie są dostępne obecnie w sprzedaży. 

Problemem przy zakupie wspomnianego modelu może być niewystarczająco mocny układ napędu. Poleca się  silnik do Opla Movano o mocy 2.3 CDTI, który będzie w stanie sprostać zwiększonym potrzebom, zwłaszcza gdy zostanie do niego podłączony system akumulatorów, prądownica czy ogrzewanie. Jeżeli zajdzie potrzeba wymiany silnika, można znaleźć poszukiwaną wersję na stronie internetowej sklep.autosilniki.pl.

Wybierając się w podróż samodzielnie (lub z pomocą bliskich) złożonym kamperem, należy każdorazowo sprawdzić poziom płynów eksploatacyjnych w pojeździe, a przy ich uzupełnianiu korzystać tylko z dobrej jakości produktów.

O firmie:


Firma: Auto Silniki – Autocomplex

Adres: Księżycowa 27

Miejscowość: Osielsko

Kod pocztowy: 86-031

Telefon: 784 442 085

Domena: https://sklep.autosilniki.pl


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Auto Serwis Kwiatowa

Toruń

Zwiedzaj Toruń

Toruń

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz

Bydgoszcz