Opis:


Lekarze stale przypominają o tym, że ani leków, ani też znacznie łagodniejszych suplementów diety nie można stosować w przypadkowy sposób ani nadużywać. Nie można ich też traktować jako jedynego sposobu na zdrowie, zastępując nimi zdrową dietę i styl życia, choć na pewno sięgnięcie po tabletkę wydaje się bardziej wygodne i nęcące niż komponowanie zdrowych posiłków czy uprawianie sportu. Taka droga jednak nie prowadzi do niczego dobrego, suplementy można traktować tylko w kategoriach wsparcia, trzeba też pamiętać, że nie są one w stanie leczyć, mogą jedynie działać wspomagająco. Poza tym niezbędne jest, by wybierać dobre suplementy diety oraz stosować je właściwie. Co to oznacza?

Dobre suplementy diety - czyli właściwie jakie?

Oczywiste jest, że każdy producent tego rodzaju środków reklamuje swoje wyroby jako najlepsze i świetne, ale oczywiste jest też to, że nie zawsze one takie są. Najlepsze wyroby to na pewno jak najbardziej naturalne. Sięgając po nie, można sobie tylko pomóc, podczas gdy chemiczne wyroby mogą na jedno pomagać, zaś w innym obszarze szkodzić, na przykład dostarczając organizmowi zbędne toksyny, których i tak jest w obecnym świecie bardzo dużo. Poza tym naturalne wyroby są najlepszym uzupełnieniem zdrowej żywności, ponieważ wchłaniają się niemal tak dobrze jak zawarte w niej składniki. Warto zatem sięgać na przykład po wapń z muszli ostryg, witaminę C z aceroli czy suplementy oparte na młodym zielonym jęczmieniu. Takie środki mogą też zastąpić zdrowe produkty w ich podstawowej formie, na przykład nie każdy gotów jest hodować kiełki zielonych warzyw i pić z nich koktajle czy przyjmować algi w proszku. Tabletki będą wygodniejszym zastępstwem, choć oczywiście suplementy występują też w różnych innych formach.

Jak stosować?

Choć suplementy diety nie działają tak silnie jak leki, wcale nie oznacza to, że nie mogą zaszkodzić. Chcąc tego uniknąć, trzeba przede wszystkim stosować je w miarę potrzeb. Poza tym niezbędne jest, by sprawdzać, czy nie nadużywa się danych substancji w przypadku stosowania kilku różnych środków. Przedawkowanie witamin czy minerałów może być tak samo złe w skutkach jak ich niedobory, dlatego nie można pozwolić sobie na takie niedopatrzenia - tak samo jak na przykład na samodzielne zwiększanie dawki, niezgodnie ze wskazaniami producenta. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie zioloklik.pl.

O firmie:


Firma: Be Healthy Marlena Kuczmarska - zioloklik.pl

Adres: Armii Krajowej 82a

Miejscowość: Katowice

Kod pocztowy: 40-671

Telefon: 733-757-888

Domena: https://zioloklik.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

Warszawa

DCP Badania

Wrocław

Perfect Bust

Warszawa