Opis:


Sprawnie funkcjonujący układ moczowy ma duży wpływ na pracę całego organizmu. Do jego zadań należy usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Uczestniczy też w utrzymaniu równowagi wodno-elektrolitowej i kwasowo-zasadowej. W przypadku nieprawidłowości dotyczących tego ważnego układu zaobserwować można wiele niepokojących symptomów. Często oddawanie niewielkiej ilości moczu, dyskomfort w dolnej części brzucha, krwiomocz i gorączka to tylko niektóre z objawów zapalenia pęcherza. W takich przypadkach konieczna jest wizyta u specjalisty, który zajmuje się diagnozowaniem schorzeń urologicznych.

W poradni BO.Medica można skorzystać z pomocy lekarza przyjmującego pacjentów skarżących się na niepokojące symptomy. Pomaga ludziom cierpiącym na różne problemy z układem moczowym. Pracujący w placówce zlokalizowanej niedaleko Poznania urolog często zleca wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych oraz USG. Dzięki nim może rozpoznać dane schorzenie. Do najczęstszych problemów, z którymi zgłaszają się pacjenci, należą:

  • nietrzymanie moczu, 
  • zaburzenia erekcji, 
  • zapalenie pęcherza moczowego. 

Choroby i stany zapalne zewnętrznych narządów płciowych, zaburzenia pracy pęcherza, kamica układu moczowego, krwiomocz, nowotwór prostaty, jąder i nerek to tylko niektóre z problemów, które wymagają leczenia. Osoby, które zaobserwowały u siebie ból przy oddawaniu moczu, uczucie parcia na pęcherz, swędzenie cewki moczowej, zmiany w wyglądzie prącia powinny jak najszybciej zdiagnozować dany problem. Lekarz przyjmuje mężczyzn i kobiety. Często zleca wykonanie ultrasonografii, badania moczu, a także morfologię.  Ważne jest, by poinformować specjalistę o przyjmowanych lekach i dokładnie opisać niepokojące objawy. 

Lekarz zajmuje się również profilaktyką. Wizyty kontrolne są szczególnie zalecane mężczyznom, którzy narażeni są na nowotwory układu moczowego. Powinny korzystać z nich też kobiety. Dzięki wczesnemu rozpoznaniu różnych nieprawidłowości można zlecić niezbędne leczenie i skutecznie pomóc pacjentom.

 

Data dodania: 17-09-2023
O BLOGU
Źródło:
https://bomedica.com.pl/poradnia/urologia-poznan/


O firmie:


Firma: bomedica

Adres: Rynkowa 5

Miejscowość: Przeźmierowo

Kod pocztowy: 62-081

Telefon: 607068888

Domena: https://bomedica.com.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

FivE-biuro

Poznań

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Poznań