Opis:


Zęby wielu Polaków nie są tak zadbane jak powinny. Problemem jest oczywiście przede wszystkim próchnica, którą mają praktycznie wszystkie dorosłe osoby. Powodem nie najlepszego stanu jest przede wszystkim omijanie wizyt u stomatologa, a wpływ na to mają różne kwestie. To między innymi słaba dostępność usług w gabinetach publicznych oraz obawa wysokich cen gdy chodzi o sektor prywatny. Co lepiej wybrać, usługi publiczne czy prywatne?

Oba te rozwiązania mają swoje zalety i wady. Podstawową w przypadku usług prywatnych jest konieczność ponoszenia opłat. Mając ubezpieczenie w NFZ, można udawać się do publicznych gabinetów stomatologów i leczyć czy usuwać zęby zupełnie za darmo, ewentualnie dopłacając tylko za silniejsze znieczulenie. Często jednak trzeba czekać na wizyty dłuższy czas, w dodatku jakość usług nie jest za wysoka, ze względu na kiepskie finansowanie. Poza tym nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że pula usług, jakie można wykonać w publicznych gabinetach, jest bardzo mała. Są to tylko podstawowe zabiegi, inne, jak na przykład zabiegi estetyczne, wykonywanie koron czy zakładanie licówek, nie są refundowane. Mając zatem wyższe wymagania czy określone problemy z zębami, często i tak trzeba szukać usług prywatnych. Sektor prywatny daje wiele możliwości, gdyż konkurencja między gabinetami sprawia, że oferty są stale poszerzane o nowości. Przykładowo stomatolog z Gdańska zaprezentowany na stronie curodental.com może wykonać między innymi implanty stomatologiczne, bonding zębów czy zabiegi chirurgii stomatologicznej. W dodatku ma własną pracownię RTG, pacjenci mogą zatem wykonywać potrzebne zdjęcia zębów na miejscu.

Jak widać, bez korzystania z usług stomatologa prywatnie trudno jest się obyć, szczególnie gdy ma się nieco większe wymagania niż tylko zęby pozbawione próchnicy, związane na przykład z ich estetyką.

Data dodania: 10-10-2022
O BLOGU
Źródło:
https://curodental.com/


O firmie:


Firma: Centrum Stomatologiczne Curodental

Adres: Okopowa 7

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-819

Telefon: 58 301 21 61

Domena: https://curodental.com


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

Tczew

APE-LP

Gdańsk

DOWAN Sp. z o.o.

Gdańsk