Opis:


Hałas w otoczeniu jest w niektórych miejscach regulowany za pomocą odpowiednich przepisów prawa. Dotyczy to na przykład zakładów pracy, obiektów użyteczności publicznej oraz pomieszczeń mieszkalnych. Zbyt wysoki poziom hałasu, utrzymujący się na dodatek przez długi czas, może negatywnie wpływać zarówno na samopoczucie, jak i zdrowie.

Izolacja akustyczna może być mierzona na wiele sposobów. Najczęściej stosowanym jest miernik poziomu dźwięku. Służy on do pomiaru poziomu ciśnienia akustycznego, które następnie można przeliczyć na dobrze znane decybele (dB). Należy jednak pamiętać, że istnieje więcej niż jeden sposób pomiaru izolacji akustycznej. Jedna z metod wykorzystuje czujnik prędkości cząstek akustycznych, inna natomiast polega na użyciu mikrofonu i analizie jego krzywej odpowiedzi częstotliwościowej. Izolacja akustyczna jest mierzona na podstawie ilości dźwięku, który przechodzi przez różne materiały lub bariery. Pomiaru dokonuje się zazwyczaj w dwóch miejscach: wewnątrz i na zewnątrz miejsca, w którym znajduje się ściana, sufit lub inna testowana zapora. Chcąc mieć pewność co do tego, że testy izolacyjności akustycznej dadzą wiarygodne wyniki, warto skorzystać ze wsparcia ze strony ekspertów. Należy do nich firma Comekprojekt, która zajmuje się przeprowadzaniem zarówno pomiarów w tym zakresie, jak i audytów mających na celu określić sposoby na zmniejszenie hałasu. Podmiot zrealizował do tej pory kilkaset różnych opracowań i analiz. W jego ofercie znajduje się pomiar izolacyjności akustycznej wewnątrz budynków, na drogach oraz na stanowiskach pracy. Przedsiębiorstwo wykonuje analizy mające na celu określić izolacyjność akustyczną ścian wewnętrznych. W ten sposób właściciele budynku mieszkaniowego mogą spełnić wymagania stawiane w prawie budowlanym dotyczące konieczności zapewnienia odpowiedniej izolacyjności akustycznej ścian i stropów. Przedsiębiorstwo nie tylko dokonuje pomiarów, ale również określa, jakie czynności muszą zostać wprowadzone, by wszystkie parametry były zgodne z wymaganiami.

W razie pytań co do sposobu realizacji zlecenia wystarczy skontaktować się z przedstawicielami firmy. Na stronie internetowej zostały przedstawione dotychczas zrealizowane zlecenia, a także szczegóły na temat oferty. Podmiot zapewnia każdemu klientowi indywidualne podejście.

Data dodania: 16-01-2023
O BLOGU
Źródło:
https://comekoprojekt.pl/oferta/pomiary-akustyczne/


O firmie:


Firma: Comekoprojekt Sp.z.o.o.

Adres: Żmigrodzka 41

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-171

Telefon: 618539453

Domena: https://comekoprojekt.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

FivE-biuro

Poznań

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Poznań