Opis:


Koszty w przypadku rozwodu kościelnego są nieco inne niż przy ustaniu małżeństwa zarejestrowanego jedynie w Urzędzie Stanu Cywilnego. Podejmując decyzję o złożeniu wniosku do odpowiedniej instancji, warto wcześniej zapoznać się z informacjami dotyczącymi ceny za poszczególne świadczenia. Należy pamiętać, że sądy kościelne działają regionalnie i pismo trzeba zanieść do instytucji odpowiedzialnej za obsługę terenu, na którym zamieszkuje powód. Opłaty także są zróżnicowane. Cennik za przeprowadzenie rozwodu kościelnego może zawierać więcej lub mniej pozycji płatnych, w zależności od rejonizacji i podejmowanych wewnętrznie decyzji. Aby nie być nieprzyjemnie zaskoczonym, widząc koszt całościowy, dobrze jest wcześniej udać się do prawnika posiadającego uprawnienia do występowania przed sądami kościelnymi w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa i poprosić go o zweryfikowanie obowiązujących stawek. Takie wsparcie może zapewnić kadra Kancelarii Kanonicznej Dawid Niemczycki.

Ze świadczeń adwokata warto też skorzystać w sytuacji, gdy uzyskanie rozwodu jawi się jako trudny, czasochłonny proces z uwagi na konieczność przeprowadzenia wnikliwego śledztwa kanonicznego. Jurysta będzie mógł także służyć poradą, jeśli strony nie mogą dojść o porozumienia w kwestii opieki nad dziećmi lub zagrożony jest interes małoletnich. 

Udając się o pomoc do kancelarii, nie trzeba obawiać się, że koszty adwokackie okażą się zbyt wysokie, podobnie jak opłaty za rozwód kościelny. Cena za poszczególne świadczenia zwykle nie jest wygórowana i nie stanowi poważnego obciążenia dla domowego budżetu. Istnieje też możliwość uzyskania zwolnienia od ponoszenia wydatków za przeprowadzenie unieważnienia i uzyskanie zaświadczenia o zakończeniu związku zawartego przed ołtarzem. Taką opcję przygotowano z myślą o osobach, które znajdują się w naprawdę trudnej sytuacji materialnej. Aby z niej skorzystać, trzeba jednak spełnić kilka warunków. Priorytetem jest przedstawienie dochodów (można to zrobić poprzez złożenie kopii rozliczenia podatkowego za poprzedni rok lub zaświadczenia z miejsca pracy). Na decyzję o umorzeniu kosztów może wpłynąć też złożenie przez powoda zestawienia wydatków w formie faktur i rachunków za podstawowe świadczenia (energię elektryczną, gaz, ogrzewanie, opłaty za szkołę, żywność, itp.).

O firmie:


Firma: Dawid Niemczycki

Adres: Jana Kasprowicza 119c

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 01-949

Telefon: +48 885 367 037

Domena: https://kancelariakanoniczna.com.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Ayming Polska Sp. z o.o.

Warszawa

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa

TanieMilitaria.pl

Warszawa