Opis:


To, co wpływa na bezpieczeństwo użytkowania pojazdów czy maszyn to nie tylko wiedza i nabyte umiejętności, ale również stan psychofizyczny. Osoby, które chcą pracować jako kierowcy zawodowi, są zobowiązani do wykonania badań psychologicznych.

Badania psychologiczne zwykle trwają około półtorej godziny. Wymagane jest też, aby odbyły się w jednym z placówek psychologicznych, które są wpisane do rejestru marszałka województwa. Istotne jest również to, aby odbyły się w miejscu komfortowym dla klienta, nie powodującym zbyt wiele stresu. Zdarza się, że gdy stres w trakcie badań psychologicznych jest zbyt duży, konieczne jest powtórzenie badań.

Celem badań psychologicznych jest dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ci, którzy mają np. z szybkim reagowaniem, zauważaniem różnic, logicznym myśleniem nie mogą korzystać z dróg jako kierowcy, ponieważ wiąże się to ze zbyt dużym zagrożeniem. Trzeba jednak pamiętać, że kierowcy zawodowi mają obowiązek poddawania się badaniom co pięć lat. Kiedy jednak ukończą 60 rok życia, wymagane jest powtarzanie badań co 30 miesięcy.

W trakcie badania psychologicznego ocenie poddawana jest nie tylko osobowość kierowcy, ale również jego intelektualne możliwości, co już zostało wspomniane wyżej. Nie da się ukryć, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od tego, jak bardzo jesteśmy uważni i spostrzegawczy. Kolejnym etapem jest badanie za pomocą specjalistycznej aparatury pozwalającej ocenić np. szybkość reakcji, koordynację wzrokowo-słuchową, widzenie w ciemności. To, jak kierowca widzi, kiedy zapada zmrok, bez wątpienia ma wpływ na podejmowane przez niego decyzje, a to z kolei przekłada się na bezpieczną lub niebezpieczną jazdę.

Nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się przed badaniami psychologicznymi. Ważniejszą rolę w tym wypadku odgrywa to, aby być wypoczętym i niezbyt zestresowanym. Na badanie należy zabrać ze sobą okularu, jeśli się je nosi na co dzień. Z badań psychologicznych korzystają również np. instruktorzy nauki jazdy. Na badaniapsychotechniczne.pl można znaleźć ośrodek, który oferuje badania psychologiczne we Wrocławiu.

Data dodania: 14-11-2018
O BLOGU
Źródło:
http://badaniapsychotechniczne.pl/


O firmie:


Firma: DCP Badania

Adres: Dyrekcyjna 37

Miejscowość: Wrocław

Kod pocztowy: 50-528

Telefon: +48 71 332 36 70

Domena: http://badaniapsychotechniczne.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

Warszawa

Perfect Bust

Warszawa

Lewkorp

Legnica