Opis:


Ocena ciężkości pracy jest tym, co decyduje o tym, jakie działania należałoby podjąć, by praca odbywała się w bardziej ergonomicznych warunkach. Chcąc ocenić, jak bardzo praca jest ciężka, oblicza się wydatek energetyczny.

Każda praca fizyczna wykonywana przez wiele godzin w ciągu dnia może wiązać się z tym, że będzie postrzegana jako ciężka. To, jakie są normy energetyczne, zależą od płci, wieku, trybu życia czy masy. Na normy energetyczne wpływają również inne czynniki. To, jaki jest wydatek energetyczny zależy nie tylko od tego, kto ją wykonuje, ale także od tego, z jaką intensywnością praca jest wykonywana.

Chcąc oszacować ciężkość wykonywanej pracy, z pewnością warto uwzględnić wydatek energetyczny. Wydatek określa się w kilokaloriach lub kilodżulach. To, jak duży jest wydatek energetyczny, zależy przede wszystkim od:

  • intensywności wykonywanej pracy,
  • rodzaju obowiązków zawodowych,
  • pozycję, w której wykonuje się obowiązki zawodowe,
  • zaangażowanie różnych części ciała.

Trzeba wiedzieć, że zaangażowanie rąk i nóg jest różne w czasie wykonywania różnych obowiązków zawodowych. Obliczenie wydatku energetycznego pozwala nie tylko szacować wynagrodzenie pracowników, ale pozwala również zadbać o ergonomię w miejscu wykonywania pracy. Pracodawcy, którzy oferują pracę, która wiąże się z wydatkiem energetycznym przekraczającym 2000 kcal (mężczyźni) i 1100 kcal (kobiet), powinni zadbać o to, by pracownicy otrzymywali posiłki w miejscu pracy.

Wydatek energetyczny pozwala ocenić, czy praca jest lekka czy też ciężka. Każda praca powinna być zaklasyfikowania do odpowiedniej kategorii. Wyróżnia się następujące kategorie: bardzo lekka praca, lekka, umiarkowana, ciężka, bardzo ciężka. Dzięki temu, że obliczony jest wydatek energetyczny pracodawca wie, jakie leżą na nim obowiązki.

Warto nie zapominać o tym, że to pracodawca jest zobowiązany do tego, aby zapewnić swoim pracownikom należyte warunki pracy. Praca nie powinna być wykonywana w warunkach, które mogłoby stanowić bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia. Na diwos.pl można zapoznać się z ofertą firmy, która oblicza wydatek energetyczny dla przedsiębiorców.

Data dodania: 14-11-2018
O BLOGU
Źródło:
https://www.diwos.pl/oferta/wydatek-energetyczny/


O firmie:


Firma: DIWOS Dorota Stomska

Adres: Kleeberga 2

Miejscowość: Olsztyn

Kod pocztowy: 10-693

Telefon: 508112425

Domena: https://www.diwos.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Turbo-Centrum

Ostróda

Elbląski Park Technologiczny

Elbląg

Pol-Aura

Dywity k/Olsztyna