Opis:


Niemcy należą do państw o bardzo mocno rozbudowanym systemie świadczeń socjalnych, a jednocześnie otwartych na cudzoziemców, którzy chcą mieszkać i legalnie pracować na terytorium tego kraju. W połączeniu z prężną i chłonną gospodarką – tworzy to bardzo zachęcające warunki dla ludzi z biedniejszych stron świata (w tym głównie Europy, z oczywistych, geograficznych względów), którzy decydują się na emigrację ze swoich rodzinnych rejonów w poszukiwaniu lepszych niż u siebie warunków zatrudnienia.

Ponieważ (jak większość państw zachodnich) Niemcy zmagają się z dramatycznie malejącą liczbą urodzeń, a co za tym idzie, niemieckie społeczeństwo należy do szybko starzejących się, tamtejszy ustawodawca wprowadził szereg udogodnień oraz ułatwień dla rodzin oraz osób samotnych, które decydują się na wychowywanie dzieci. Najważniejszą formą pomocy finansowej jest tzw. Kindergeld, czyli zasiłek celowy, przyznawany wszystkim rodzicom na pokrycie części wydatków ponoszonych na utrzymanie potomstwa, którzy spełniają warunki co do stażu zatrudnienia na terytorium Niemiec.

Nasi krajanie należą do jednej z większych grup mniejszości narodowych, jakie można spotkać w omawianym państwie. Wpływa na to głównie (wciąż wysokie) bezrobocie w Polsce oraz fakt, że Polacy są mobilni, ambitni i naprawdę chcą zarabiać. Wyjazd do Niemiec wciąż jest atrakcyjną alternatywą dla wielu z nas. Zarobki są tam nieporównanie wyższe. Polacy należą do lubianych za Odrą gości, gdyż słyną ze swojej pracowitości oraz są znani z tego, że szybko się asymilują.

Jeżeli chcemy starać się o zasiłek Kindergeld w Niemczech dla Polaków, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, który pomoże nam przejść przez wszystkie etapy i stopnie tamtejszej machiny biurokratycznej. Jedną z wartych polecenia firm prawniczych, które oferują tego typu wsparcie na wysokim poziomie, jest kancelaria Ralfa Weckenera. Gdy zdecydujemy się na powierzenie jego ekipie załatwienia wszystkich formalności, będzie to znaczną oszczędnością czasu i wysiłku. Ominie nas ryzyko oddalenia naszego wniosku – choćby ze względu na różnego typu błędy w jego wypełnieniu (o co nietrudno, jeżeli nie władamy biegle niemiecką terminologią prawniczą).

O firmie:


Firma: doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl

Adres: Fürstenberger Str. 16

Miejscowość: Frankfurt

Kod pocztowy: 15-232

Telefon: 0049 3352 762 6818

Domena: http://www.doradcapodatkowy-adwokaci-de.pl/


Oceń firmę (5 z 1 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Sportpoint.pl

FOTOKASZCZYK

Corby Private Medical Centre

Corby