Opis:


Aby ratownicy i paramedycy z karetek mogli sprawnie wykonywać swoje obowiązki, powinni być wyposażeni w najlepszy sprzęt medyczny i ratunkowy, który pozwoliłby im bezpiecznie przetransportować ciężko chorych czy ofiary wypadków do oddziałów ratunkowych w szpitalu. Czasami muszą oni transportować osoby naprawdę ciężkie wąskimi i stromymi schodami, zatem powinni mieć ekwipunek maksymalnie ograniczający możliwość uszkodzenia pleców, co nader często się zdarza.

Podstawowym sprzętem, który powinien znaleźć się w każdej profesjonalnej ekipie ratunkowej, są nosze ratownicze i inne akcesoria transportowe, które powinny spełniać określone parametry, aby ułatwić ratownikom pracę. Bardzo dobry osprzęt transportowy spełniający wszystkie konieczne normy oferuje firma ze strony dowan.com.pl zajmująca się dystrybucją wszelakich akcesoriów dla ekip ratunkowych od cenionych i dobrze znanych producentów europejskich, gwarantujących komfort i bezpieczeństwo zarówno chorym, jak i ratownikom. 

W asortymencie sklepu znajdują się między innymi:

  • nosze twarde zbierakowe typu scoop strecher,
  • nosze miękkie składane pojedynczo,
  • nosze miękkie składane pojedynczo z unoszoną częścią plecową,
  • nosze ratunkowe miękkie składane podwójnie,
  • ambulansowe wielofunkcyjne nosze typu 2000 MA.

Każdy z tych artykułów ma nieco inną specyfikę i służy do trochę innych celów. Nosze twarde zbierakowe używane są do trudnych operacji unoszenia pacjenta i są wyposażone w szybko rozłączne klamry i pasy do mocowania chorego. Są wykonane z mocnego anodowanego aluminium i charakteryzują się lekkością i wytrzymałością. Pozostałe nosze i leżanki również wykonano z aluminium z elementami stali ocynkowanej i niepalnej powłoki poliestrowej z pasami z szybko rozłączanymi klamrami do zapinania poszkodowanego i teleskopowo wyciąganymi uchwytami.

Nosze podwójnie składane wykorzystywane są w ambulansach, szpitalach polowych, a także podczas dużych akcji ratowniczych w przemyśle czy podczas katastrof. Oprócz teleskopowych uchwytów mają one także dwa koła i dwie nóżki ze stali ocynkowanej. Najbardziej skomplikowane, ale idealne do transportu osób w pozycji szokowej i na siedząco są dostępne na podanej stronie nosze wielofunkcyjne.

O firmie:


Firma: DOWAN Sp. z o.o.

Adres: Al. Grunwaldzka 220

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-266

Telefon: (058) 520 22 19

Domena: http://www.dowan.com.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

Tczew

APE-LP

Gdańsk

Kancelaria Radcy Prawnego Janusz Behrendt

Pruszcz Gdański