Opis:


Jedną z najintensywniej rozwijających się dziedzin stomatologii jest bez wątpienia protetyka. Pod tym pojęciem rozumie się wszystkie zabiegi, których celem jest uzupełnienie ubytków w uzębieniu, w tym również utraconych tkanek zębowych. Należy pamiętać, że brak nawet jednego zęba w znaczący sposób wpływa na estetykę uśmiechu, a także na funkcjonalność jamy ustnej. W takiej sytuacji może dojść do pojawienia się nieprawidłowości zgryzu, włączając w to przesuwanie się zębów. Do tego należy liczyć się z możliwością występowania zaburzeń w stawach skroni i żuchwy. Na szczęście istnieje wiele metod na uzupełnienie braków w uzębieniu. Jakie z nich są najczęściej wybierane lub polecane przez stomatologów?

Protetyka – metody uzupełniania uzębienia

W dziedzinie protetyki stomatologicznej stosowane są takie metody jak:

  • korona – uzupełnienie protetyczne, które na stałe odbudowuje dany ząb i jest niezwykle podobne do naturalnego uzębienia,

  • licówki – porcelanowa nakładka, jaką można zastosować wtedy, gdy dojdzie do ułamania zęba,

  • wkłady koronowo-korzeniowe – stosowane w przypadku zębów trwale i rozlegle zniszczonych, najczęściej po leczeniu kanałowym,

  • protezy dentystyczne – ruchome wkładki, które zazwyczaj zdejmuje się na noc.

Poza tym w ramach protetyki stosuje się również tzw. szyny relaksacyjne, czyli specjalne wkładki dla osób cierpiących na bruksizm. Zabezpieczenie zębów przed skutkami ich nadmiernego i nieświadomego ścierania jest konieczne dla zachowania dobrego stanu uzębienia.

Jak wybrać odpowiednią pomoc?

Chcąc skorzystać z usług protetyki stomatologicznej, należy wybrać ofertę sprawdzonego dentysty. Powinien on posiadać wysokiej jakości sprzęt, który pozwoli mu przeprowadzać rozmaite zabiegi stomatologiczne. Do tego musi dysponować odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w swojej dziedzinie. Warto wcześniej sprawdzić opinie na temat danego dentysty, a także dokładnie zapoznać się z całą jego ofertą. Więcej informacji na temat protez zębowych w Poznaniu można znaleźć na stronie internetowej duodenti.pl.

Data dodania: 19-09-2020
O BLOGU
Źródło:
https://duodenti.pl/protetyka/


O firmie:


Firma: DuoDenti

Adres: Mateckiego 4A

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-689

Telefon: 695 214 166

Domena: https://duodenti.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

FivE-biuro

Poznań

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Poznań