Opis:


W logistyce szczególnie ważne są dwa aspekty: szybkie działanie i wystrzeganie się błędów. Obydwie te zdolności wzajemnie się przenikają. Wszelkie niedopatrzenia i pomyłki stają się przyczynami zastojów, wydłużają czas potrzebny na obsługę zlecenia. Tymczasem każde opóźnienie może być przyczyną ogromnych strat np. dla przedsiębiorstw, których funkcjonowanie uzależnione jest od terminowości dostaw. Na rynku logistycznym panuje olbrzymia konkurencja, dlatego każdy pomiot, który chce na nim zaistnieć i osiągnąć sukces, musi dokładać wszelkich starań, by działał bez zarzutu. Inaczej, kontrahent szybko rozwiąże współpracę i znajdzie innego usługodawcę. Warto inwestować w dobry sprzęt, który ułatwi prace magazynowe, a także pomoże w ich kontrolowaniu, co ograniczy, a może nawet wyeliminuje błędy ekipy. Praktyczne i łatwe w obsłudze narzędzia do komfortowej obsługi ładunków oferuje Zebra Technologies, czyli renomowany producent urządzeń i oprogramowań wykorzystywanych w branży TSL.

Podstawowym sprzętem, jaki do dyspozycji powinien mieć każdy magazynier, jest drukarka etykiet samoprzylepnych. Są to listy przewozowe, które umieszcza się na paczkach. Widnieją na nich nie tylko informacje dotyczące zlecenia (adresy nadawcy i odbiorcy, opis zawartości itp.), ale również kody kreskowe. Ich sczytywanie pozwala błyskawicznie przenieść dane dotyczące towaru do systemu komputerowego, który ułatwia zarządzanie procesami logistycznymi.

Żeby mogło tak się stać, niezbędne są również skanery. To właśnie tymi urządzeniami można wysyłać informacje o przesyłce do aplikacji. Dostępne są różne modele. Klient może decydować między wersjami oferującymi rozmaite funkcje dodatkowe, pracującymi z różnymi prędkościami czy technologiami przesyłu danych.

Najważniejszy jest WMS, czyli specjalny program do zarządzania operacjami odbywającymi się w magazynie. Dzięki niemu możliwe jest szybkie lokalizowanie pakunków, co znacznie skraca czas potrzebny na znalezienie towaru oraz jego wydanie do doręczenia kierowcom. Aplikacja pozwala też bezbłędnie przeprowadzić inwentaryzację i błyskawicznie zdiagnozować takie nieprawidłowości jak zaginięcie, kradzież czy dotarcie zbiorczego ładunku niekompletnego.

Istotne, by ekipa sprawnie obsługiwała system. Dlatego dobrze jest zamówić szkolenia specjalistów. Wdrożenie w magazynowy system przeprowadza IBCS Poland Sp. z o.o.

 

O firmie:


Firma: IBCS Poland

Adres: J. Piłsudskiego 46

Miejscowość: Nowy Sącz

Kod pocztowy: 33-300

Telefon: 18 44 21 666

Domena: https://www.ibcs.pl


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Kancelaria Adwokacka Adwokat Natalia Chrostek

Tarnów

FHU APIS Pitoń Marcin

Zakopane

Jan Byczkowski Fotografia

Zakopane