Opis:


Sprawy rodzinne w sądach z całą pewnością nie są łatwe. Wiele z nich dotyczy chociażby opieki nad dzieckiem, co może powodować ogromne emocje, zarówno u strony pozywającej, jak i pozwanej. Dlatego skorzystanie z usług specjalisty jest kluczowe w takich sprawach, jak rozwód. W Bydgoszczy na pewno toczy się sporo postępowań dotyczących tego aspektu. Dla osób, które nie mają wiedzy na temat przepisów, jest to sytuacja trudna nie tylko ze względu na zaangażowanie emocjonalne, ale też z powodów proceduralnych i trudności w zrozumieniu wielu zagadnień natury prawnej. Na mecenas-pacewicz.pl można znaleźć wiele informacji na temat tego, na jakie kwestie należy wówczas zwrócić uwagę.

Wiadomo, że w przypadku tego typu postępowań sam rozwód to jedno. W grę zazwyczaj wchodzą jednak kolejne aspekty, w tym podział majątku, prawo opieki nad dziećmi czy kontaktów z nimi. Doświadczony radca prawny bez wątpienia jest w stanie poprowadzić sprawę profesjonalnie, a przede wszystkim w taki sposób, który pozwoli ograniczyć stres u klienta. Oczywiście kluczowa kwestia to dobre przygotowanie i ustalenie właściwej strategii działania. Należy także zgromadzić materiał dowodowy, który będzie przydatny podczas postępowania. Fachowiec, który ma doświadczenie, z pewnością doradzi, na co przede wszystkim zwrócić uwagę. Ostatni etap to oczywiście postępowanie przed sądem, w trakcie którego prawnik reprezentuje swojego klienta. Radca prawny może też zająć się przygotowaniem pism, czyli na przykład pozwu. Specjalista z odpowiednią wiedzą jest pomocny chociażby dlatego, że gwarantuje złożenie dokumentów we właściwej formie oraz terminie.

Dobrze jest zdawać sobie sprawę, iż pomoc radcy nie ogranicza się do postępowania przed sądem. Czasami warto zdecydować się na mediacje. Być może one wystarczą, by zamknąć kwestię rozwodu bez udziału sądu. Fachowiec zajmuje się także takimi aspektami, jak separacja, alimenty, rozdzielność majątkowa czy kwestia kontaktów z dzieckiem. Część z nich ma bezpośredni związek z rozwodem, inne nie. O tym także należy pamiętać.

O firmie:


Firma: Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz

Adres: Dworcowa 100

Miejscowość: Bydgoszcz

Kod pocztowy: 85-010

Telefon: +48 882 455 020

Domena: http://mecenas-pacewicz.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Auto Serwis Kwiatowa

Toruń

Zwiedzaj Toruń

Toruń

Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k.

Rozgarty