Opis:


Operowanie funduszami publicznymi jest obwarowane wieloma zasadami. Zakupy i zawierane transakcje powinny być jawne, podejmowane w oparciu o rzetelnie przeprowadzoną kalkulację oraz rzeczywiste potrzeby jednostki państwowej. Wybór konkretnej oferty musi być także podyktowany adekwatnością ceny do jakości oraz mieścić się w granicach przeznaczonych na ten cel środków. Jakiekolwiek odchylenia w powyższym zakresie nie powinny mieć miejsca bądź też muszą istnieć poważne przesłanki do takowych naruszeń dyscypliny finansowej budżetu.

Specyficzną formą zawierania transakcji przez gminy, powiaty oraz podległe im instytucje jest procedura przetargu. Podczas jej trwania organizator dokonuje analizy nie tylko wysokości sugerowanych kosztów przeprowadzenia usługi lub towaru, ale także wielu innych czynników. Każdy etap, począwszy od ogłoszenia przetargu, poprzez zbieranie ofert, ich weryfikację oraz wybór jednej z nich i podpisanie umowy z realizatorem powinien być na bieżąco monitorowany przez osoby z odpowiednią wiedzą, najlepiej adwokatów specjalizujących się w tego rodzaju zakresie działań. Dlatego też w komisji przetargowej jako jej niezbędne uzupełnienie personalne powinien znaleźć się prawnik, którego domeną są zamówienia publiczne. W Warszawie usługi tego typu świadczą pracownicy Kancelarii Radcy Prawnego Dominika Styczyńskiego.

Z uwagi na ilość organizowanych konkursów, których liczba wzrasta w zależności od wielkości danej jednostki administracyjnej oraz podejmowanych przez jej włodarzy inwestycji, poleca się podjąć stałą współpracę z jurystą specjalizującym się w procedurze przetargowej i korzystać z jego usług za każdym razem, kiedy jest to tylko potrzebne. Stała możliwość konsultacji to pewność, że podejmowane działania są zgodne z prawem. Jest to kluczowe, gdyż procedura przetargowa przeprowadzana przez gminy czy powiaty jest poddawana szczegółowej weryfikacji przez organy kontrolne. Jakiekolwiek nieprawidłowości są podstawą do naliczenia kary administracyjnej, a nawet cofnięcia przyznanych środków. 

O firmie:


Firma: Kancelaria Radcy Prawnego Dominik Styczyński

Adres: Gdańska 89

Miejscowość: Bydgoszcz

Kod pocztowy: 85-022

Telefon: 661 481 676

Domena: https://wykonawcawprzetargu.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Auto Serwis Kwiatowa

Toruń

Zwiedzaj Toruń

Toruń

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz

Bydgoszcz