Opis:


Coraz więcej młodych osób sięga po uzależniające środki, głównie dopalacze, które niestety wciąż są zbyt łatwo dostępne nawet dla nieletnich. Najczęściej psychoaktywne preparaty są zamawiane online lub też załatwiane przez lokalnych dealerów, którzy wyszukują "klientów" w obrębie szkół czy podczas różnego rodzaju imprez. Rodzice powinni być niezwykle czujni pod tym względem i stale obserwować zmiany zachodzące w zachowaniu dzieci. Niestety skutki uboczne zażywania narkotyków są często nieodwracalne, dlatego tak ważna jest jak najszybsza reakcja.

Dla wielu osób nawet jednokrotne zażycie dopalacza może wywołać poważne konsekwencje zdrowotne, a nawet doprowadzić do zatrucia organizmu i śmierci. W szczególności, gdy młoda osoba łączy narkotyki z alkoholem lub też zażyła silny dopalacz w dużej ilości. Takie próby kończą się najczęściej pobytem w szpitalu i detoksykacją. Poza objawami fizycznymi oraz odczuwalnymi dolegliwościami, takimi jak m.in. nudności, kołatanie serca, nadmierne pocenie się czy podwyższona temperatura, po dopalaczach występują często także problemy natury psychicznej. Mowa głównie o stanach lękowych i depresyjnych, które mogą doprowadzić do prób samobójczych czy też agresji wobec otoczenia, co również często prowadzi do tragedii i nieodwracalnych skutków.

Jak pomóc młodej osobie uzależnionej od dopalaczy?

Przede wszystkim nie należy bagatelizować problemów nieletnich. Rodzice czy też opiekunowie prawni powinni okazać pełne wsparcie i zrozumienie oraz zapewnienie, że chcą pomóc dziecku. Uzależnienie od narkotyków w zdecydowanej większości przypadków wymaga współpracy ze specjalistami. Na stronie dostępnej pod adresem terapiemlodziezy-oaza.pl można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat terapii grupowych oraz indywidualnych skierowanych do osób uzależnionych od narkotyków, w tym również dopalaczy. Leczenie przebiega pod stałą kontrolą i opieką doświadczonego lekarza i wykwalifikowanego terapeuty. 

Na firmowej stronie udostępniono liczne porady dla opiekunów na temat m.in. najczęstszych objawów zauważalnych u osób uzależnionych. Ponadto rodzice mogą sprawdzić, jakie metody terapii są stosowane w ośrodku. Terapia jest skierowana do dzieci i nastolatków zmagających się z przeróżnymi problemami, przez które sięgały lub sięgają po środki psychoaktywne.

O firmie:


Firma: Klinika dla młodzieży Oaza

Adres: Ługowiska 1

Miejscowość: Choceń

Kod pocztowy: 87-850

Telefon: 725 18 70 70

Domena: https://www.terapiemlodziezy-oaza.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Auto Serwis Kwiatowa

Toruń

Zwiedzaj Toruń

Toruń

Kancelaria Radcy Prawnego Aleksandra Pacewicz

Bydgoszcz