Opis:


Wady zwyrodnieniowe i urazy kręgosłupa mogą powodować nie tylko dotkliwe bóle, ale również ograniczyć sprawność ruchową, negatywnie wpływając na codzienne funkcjonowanie. Chociaż na początku takich problemów lekarze zwykle ordynują leczenie zachowawcze, nie zawsze przynosi ono oczekiwane rezultaty. W przypadku, gdy dolegliwości nie zmniejszają się po kilku tygodniach, rozsądnie jest zgłosić się do neurochirurga, który podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.

Poradnię neurochirurgii prowadzi prywatna placówka z Braniewa obsługująca klientów z całej Polski, a nawet z zagranicy. Jest to klinika chirurgii jednego dnia zatrudniająca specjalistów z wielu dziedzin. Decydując się na skorzystanie z jej usług, należy przywieźć na konsultację wyniki dotychczas wykonanych badań, takich jak:

  • rtg klatki piersiowej,
  • rezonans magnetyczny,
  • tomografia komputerowa.

Przyjmujący osobę z problemami bólowymi w obrębie kręgosłupa neurochirurg przeanalizuje wyniki badań obrazowych, przeprowadzi wnikliwy wywiad i badanie neurologiczne, a następnie podejmie decyzję, czy zabieg operacyjny jest wskazany.

Wśród operacji wykonywanych przez lekarzy z kliniki dostępnej na stronie klinikapotocki.com jest m.in. discektomia szyjna. Przeprowadza się ją w znieczuleniu ogólnym. Celem tego zabiegu jest odbarczenie struktur nerwowych kanału kręgowego. Aby tego dokonać, trzeba usunąć wypadłe jądro miażdżyste krążka międzykręgowego oraz wyrośla kostne, a następnie wprowadzić implant wypełniony kością.

Zabieg ten wykonuje się wówczas, gdy po dłuższym, trwającym 6-12 tygodni leczeniu zachowawczym nie ma poprawy, a deficyt ruchowy u chorego postępuje. Zwężenie kanału kręgowego może uciskać na nerwy i powodować nie tylko ból, ale także deficyty neurologiczne, drętwienie i osłabienie mięśni. Cena zabiegu oraz implantów dostępna jest na stronie kliniki.

Poradnia neurologiczna prowadzona przez klinikę wykonuje również takie zabiegi jak:

  • discektomia lędźwiowa,
  • małoinwazyjna metoda leczenia dyskopatii,
  • cementoplastyka,
  • przezskórna, mechaniczna dekompresja krążków międzykręgowych,
  • odbarczenie w odcinku szyjnym i lędźwiowym kręgosłupa.

Klinika ta świadczy usługi osobom nie tylko z problemami z kręgosłupem, ale też ortopedyczne, urologiczne, okulistyczne, stomatologiczne laryngologiczne, naczyniowe i wiele innych. Służy również pracownią ultrasonograficzną.

O firmie:


Firma: Klinika Potocki

Adres: Botaniczna 11

Miejscowość: Braniewo

Kod pocztowy: 14-500

Telefon: 55 234 68 76

Domena: https://klinikapotocki.com/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

DIWOS Dorota Stomska

Olsztyn

FunFutbol

Olsztyn

Turbo-Centrum

Ostróda