Opis:


Widoczne na skórze, zwłaszcza twarzy, naczynka to domena zwłaszcza osób z cerą naczynkową, ale problem z rozszerzaniem się i pękaniem naczyń krwionośnych mogą też mieć inne osoby, a związane z tym zmiany mogą pojawiać się w różnych miejscach, między innymi na nogach. Ponieważ tzw. pajączki są zdecydowanie nieestetyczne, wyglądają z daleka jak przebarwienia skóry, a przy tym z czasem mogą przeradzać się w żylaki, czego przyczyną jest zmniejszona drożność naczyń krwionośnych, nie można ich bagatelizować. Co zaś można zrobić?

Na pewno najlepiej będzie zapobiegać tego rodzaju problemom. Niestety nie zawsze jest to możliwe, bo teleangiektazje pojawiają się na przykład w czasie ciąży, na skutek wysokiego stężenia estrogenu, czyli żeńskiego hormonu płciowego. Poza tym jednak w większości sytuacji można nie dopuszczać do rozszerzenia się naczyń krwionośnych i ich pękania - jest to możliwe nawet jeśli ma się cerę naczynkową. Wówczas istotne jest między innymi to, by unikać wystawiania się na skrajne temperatury. Zarówno na zimno, jak i na gorąco skóra zareaguje zaczerwienieniem, a nawet zasinieniem, naczynka mogą też pękać. Co ciekawe, dotyczy to nie tylko przebywania w chłodnym bądź gorącym otoczeniu, ale też np. mycia twarzy - powinno ono przebiegać z wykorzystaniem letniej wody. Wpływ na stan naczynek mogą mieć nawet gorące napoje czy pikantne potrawy!

Poza tym pomocne są takie czynniki jak dbanie o zachowanie prawidłowej masy ciała czy noszenie odzieży uciskowej i bielizny. To na przykład kompresyjne pończochy, rajstopy czy legginsy, przydające się zwłaszcza osobom mającym stojącą czy siedzącą pracę. Długotrwała jedna pozycja sprzyja bowiem zmniejszeniu krążenia i zastojom krwi. Z tym też wiąże się kolejna wskazówka - warto zmieniać pozycję, na przykład wstawać, zginać nogi itp. Kiedy zaś pojawi się uczucie zmęczonych nóg, świadczące o słabym krążeniu, ulgę przyniesienie odpoczywanie z uniesionymi nogami, np. po pracy.

A co można zrobić kiedy już pajączki się pojawiają lub, co gorsza, występują żylaki? Nie można tych problemów bagatelizować, gdyż nie są to tylko defekty estetyczne. Klinika Złotowska oferuje różne metody usuwania tych problemów, np. laserową i tzw. szydełkowanie. Wskazania do ich przeprowadzenia są różne, dlatego najlepiej jest dobierać odpowiednią dla siebie metodę nie tylko pod kątem swych preferencji, ale w czasie konsultacji z lekarzem.

O firmie:


Firma: Klinika Złotowska dr Kubasik

Adres: Złotowska 63

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-189

Telefon: 607229933

Domena: https://klinikazlotowska.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

FivE-biuro

Poznań

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Poznań