Opis:


Studnie głębinowe z biegiem lat obniżają swoją efektywność. Dlaczego? Ponieważ wewnątrz i na zewnątrz filtra tworzą się naturalne osady mineralne, które nie znikną samoistnie. Wręcz przeciwnie – pozostawione bez stanowczej reakcji, w końcu staną się na tyle twarde, że aż niemożliwe do usunięcia, a przy tym zatkają studnię, która nadaje się wtedy wyłącznie do wymiany.

Na szczęście podjęta zawczasu regeneracja studni przynosi wymierne, pożądane efekty. Niezależnie od zastosowanego materiału osady daje się usuwać, o ile dobiera się odpowiednie metody. Jest ich wiele, a to, na którą decydują się fachowcy, powinno zależeć od przeprowadzonej we właściwym momencie ekspertyzy. Nic więc dziwnego, że inspekcja telewizyjna studni jest czynnością zdobywającą coraz większą popularność ze względu na wynikające z niej korzyści.

Przede wszystkim chodzi o to, żeby specjalną, wpuszczoną do środka kamerą uzyskać rzeczywisty, aktualny obraz stanu studni. Dopiero na podstawie zdobytego i przeanalizowanego obrazu można wyciągnąć konkretne wnioski i zdecydować się na wybór najlepszej metody regeneracji. Wspomniane usługi należą do oferty profesjonalnej firmy kolmat.pl, która specjalizuje się w badaniach i renowacjach studni głębinowych, zarówno starszych, jak i nowszych.

Kiedy warto zdecydować się inspekcję telewizyjną studni?

  • Eksperci polecają regularną diagnostykę i przegląd stanu studni przynajmniej raz na 5 lat.
  • Badanie należy przeprowadzić niezwłocznie po wystąpieniu problemów z pozyskiwaniem wody ze studni.
  • Inspekcja powinna poprzedzać kompleksową regenerację, a także wspierać jej przebieg poprzez bieżącą analizę postępów. Warto pamiętać, że na przykład środki chemiczne muszą być dozowane w ilości dopasowanej do faktycznego stanu zanieczyszczenia studni.
  • Wpuszczenie kamery do studni ma także sens po zakończeniu prac serwisowych – aby ocenić skuteczność regeneracji, a także wyciągnąć wnioski co do dalszej funkcjonalności filtra oraz całej konstrukcji.

Najlepszą praktyką jest skontaktowanie się z firmą Kolmat, która przeprowadza inspekcje oraz renowacje w celu zdefiniowania problemu i umówienia się na indywidualnie dobrany serwis.

Data dodania: 23-01-2019
O BLOGU
Źródło:
https://kolmat.pl/inspekcja-studni-kamera


O firmie:


Firma: Kolmat

Adres: Rospuda 10

Miejscowość: Rospuda

Kod pocztowy: 16-424

Telefon: 517 966 385

Domena: https://kolmat.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Master Dawid Kaczyński

Zambrów

Creek Melioracje Marek Ruczaj

Czyże

Adwokat Mirosław Dęmski

Augustów