Opis:


Rozstania małżonków nie należą do rzadkości i są wynikiem niedopasowania charakterów, przemocy, jakiej dopuszczał się partner, różnic światopoglądowych, nałogów czy braku zaufania. Rozwody, bo o nich mowa, wymagają wejścia na drogę sądową i uczestnictwa w procesach, podczas których wskazywany jest między innymi powód rozkładu pożycia małżeńskiego. W wielu przypadkach rozprawy są dużą niewiadomą dla par planujących rozstanie, dlatego znaczna część z nich nawiązuje współpracę z kancelariami adwokackimi, specjalizującymi się w prawie rodzinnym.

Firmy tego typu zatrudniają adwokatów biorących na siebie formalności, którzy uczestniczą w rozwodach z orzekaniem o winie lub bez. Proponują konsultacje w siedzibie lub za pośrednictwem internetu, dzięki którym zainteresowani pozyskują wiedzę z rzetelnych źródeł i dowiadują się, jakie pytania mogą zostać zadane przez stronę przeciwną. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku skonfliktowanych małżonków, którzy nie mogą dojść do porozumienia w związku z opieką nad dziećmi, ich miejscem zamieszkania czy podziałem wspólnego majątku.

Kancelaria, z jaką można nawiązać współpracę, prowadzi witrynę legalsalutaris.pl i kieruje ofertę do mieszkańców Gdańska. Rozwody, w których specjalizują się adwokaci, wymagają dopełnienia licznych formalności, w tym przesłania pozwu. Dzięki pomocy prawników zainteresowani zyskują czas na inne obowiązki i nie zawsze muszą udawać się na rozprawy osobiście. Pełnomocnicy, z jakimi się kontaktują, mają bowiem kompetencje do reprezentowania ich przed sądami różnych instancji.

Adwokaci podkreślają, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do rozprawy, które niekiedy wymaga zebrania materiałów dowodowych. Są one potrzebne zawsze wtedy, gdy w związku dochodziło do przemocy, lecz nie tylko, ponieważ przydają się także u osób, których partnerzy popadli w nałogi lub dopuszczali się zdrady. Specjaliści proponują mediacje, odbywające się przed rozpoczęciem procesów. Ich celem jest rozwiązanie spornych kwestii, dotyczących między innymi wysokości wypłacanych alimentów czy podziału majątku.

Data dodania: 25-01-2023
O BLOGU
Źródło:
https://www.legalsalutaris.pl/rozwody-gdansk/


O firmie:


Firma: LEGAL SALUTARIS Sp.zo.o

Adres: Al. Gen. Józefa Hallera 140

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-416

Telefon: 510 21 77 92

Domena: https://www.legalsalutaris.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

Tczew

APE-LP

Gdańsk

DOWAN Sp. z o.o.

Gdańsk