Opis:


Oczy są jednym z najbardziej cenionych narządów zmysłów. Problemy ze wzrokiem mogą utrudniać życie codzienne i uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Często ludzie nie są w stanie z początku dostrzec, że ich wzrok się pogarsza, a wszelkie objawy tłumaczą sobie zmęczeniem. Im wcześniej zacznie się korygować wady widzenia, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będzie ona postępować. Z tego powodu ważne jest, aby badać wzrok już w przypadku małych dzieci.

Jakie badania wykona okulista?

  • Badanie lampą szczelinową - polega na zbadaniu struktur oka za pomocą bardzo jasnego światła. 
  • Badanie ostrości widzenia - za pomocą tradycyjnego odczytu różnych rozmiarów liter.
  • Komputerowe badanie wzroku - przebiega dzięki wpuszczeniu do oka wiązki promieni podczerwonych. Jest nieszkodliwe, a pozwala w dokładny sposób przeanalizować ostrość widzenia pacjenta. 
  • Pomiar ciśnienia śródgałkowego - pozwala na wykrycie nieprawidłowego ciśnienia oka, mogącego wskazywać na np. jaskrę. 

Do okulisty warto wybrać się profilaktycznie, raz w roku. Wizyta jest konieczna, gdy pacjent odczuwa pieczenie w okolicy gałki ocznej, a jej powierzchnia często ulega przesuszeniu oraz kiedy obraz widziany z bardzo daleka lub bliska jest niewyraźny i ma się problem ze złapaniem ostrości widzenia.

Zdarza się, że osoba, której widzenie uległo pogorszeniu, często odczuwa zawroty głowy i nudności podczas czynności, wymagających nadwyrężenie wzroku np. oglądania telewizji, czytania książek, różnego rodzaju prac manualnych lub wypatrywania czegoś w oddali przez dłuższą chwilę. 

Okulista specjalizuje się również w usuwaniu ciał obcych z oka. Jeśli ciało obce mimo kilkukrotnego przepłukania oka letnią wodą lub roztworem soli fizjologicznej nie chce wypłynąć, pod żadnym pozorem nie wolno pocierać powiek! W takim wypadku należy niezwłocznie udać się do specjalisty. 

Prywatny okulista w Warszawie jest dostępny na stronie macromedica.pl, gdzie można znaleźć nie tylko bezpośredni kontakt do przychodni, ale również podstawowe informacje na temat problemów ze wzrokiem. 

O firmie:


Firma: Macromedica Centrum Medyczne

Adres: Jurija Gagarina 26

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-754

Telefon: 22 841 06 79

Domena: https://macromedica.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Ayming Polska Sp. z o.o.

Warszawa

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa

TanieMilitaria.pl

Warszawa