Opis:


Każdy komornik jest funkcjonariuszem publicznym, dlatego jego działania są regulowane odpowiednimi przepisami. Przedstawiciele kancelarii komorniczych egzekwują wyroki sądowe, które zostały opatrzone klauzulą odpowiedzialności. Komornik reprezentuje interesy wierzycieli, dbając o to, aby odzyskali swoją należność. Z kolei druga strona, czyli dłużnicy powinni podjąć dobrowolną współpracę z kancelarią w celu wywiązania się z wszelkich zobowiązań, aby uniknąć poważnych konsekwencji prawnych. 

Jak podjąć współpracę z komornikiem?

Okazuje się, że w większości przypadków wierzyciel nie może samodzielnie wybrać kancelarii, która ma zająć się jego sprawą. Tutaj działają bowiem przepisy ustawy o komornikach sądowych, w których określono, iż funkcjonariusze publiczni są przydzielani do określonych rewirów. Na terenie Żoliborza w Warszawie działa komornik sądowy Marcin Niemirski, który przeprowadza głównie egzekucję świadczeń pieniężnych, zajmując rzeczy należące do dłużnika, a także środki zgromadzone na rachunkach bankowych lub potrącając określoną kwotę z comiesięcznego wynagrodzenia. 

Osoby chcące podjąć współpracę z warszawską kancelarią powinny wypełnić wniosek (dokument gotowy do wydruku jest dostępny na stronie) oraz złożyć go wraz z tytułem wykonawczym u komornika sądowego. Wierzyciele mogą dodatkowo podać wszystkie znane im informacje dotyczące majątku posiadanego przez dłużnika. Na stronie zamieszczono również numer rachunku bankowego kancelarii wraz z danymi do wpłaty kwoty, podlegającej egzekucji sądowej. Chęć podjęcia współpracy z komornikiem przez osobę zadłużoną pozwoli skrócić cały proces, zmniejszając tym samym odsetki i dodatkowe koszty egzekucji. Należy pamiętać, że przedstawiciele kancelarii nie oceniają sytuacji dłużników, a jedynie wypełniają swoje obowiązki. 

O firmie:


Firma: Marcin Niemirski Komornik Sądowy

Adres: Działdowska 11

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 01-184

Telefon: 22 41 88 288

Domena: https://komornikmn.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Ayming Polska Sp. z o.o.

Warszawa

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa

TanieMilitaria.pl

Warszawa