Opis:


Generowanie dokumentacji o różnym stopniu tajności oraz czasie przechowywania to dziś domena każdej instytucji, zarówno publicznej, jak i prywatnej. Z biegiem lat nawarstwienie się różnego rodzaju pism, dokumentów, akt czy innych wytworów z istotną zawartością staje się coraz bardziej problematyczne. Konieczne jest wydzielanie coraz to nowego miejsca do ich przechowywania, którego obsługą powinien zająć się kompetentny archiwista. Samo pomieszczenie, gdzie będą przechowywane dane, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed włamaniem, pożarem czy też zawilgoceniem. Generuje to dalsze koszty, na które nie każda instytucja może sobie pozwolić.

Coraz częściej stosowanym ratunkiem jest skorzystanie z opcji przeniesienia dokumentacji na nośniki cyfrowe. Inną nowoczesną formą jest przechowywanie danych w chmurze obliczeniowej, obsługiwanej przez firmę zewnętrzną i odpowiadającą tym samym za prawidłową archiwizację. Takie rozwiązanie to duże ułatwienie w codziennej pracy. Pozwala na obniżenie kosztów eksploatacyjnych (w grę wchodzi tylko opłata za usługę wynajmu przestrzeni online na serwerach, co jest o wiele niższą ceną, niż samodzielne urządzenie pomieszczeń archiwum oraz zatrudnianie osób na etat do ich prowadzenia) oraz umożliwia bezproblemowy dostęp do danych, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba. 

Niestety, nie każdy zakład pracy ma możliwość archiwizacji w tak nowoczesnych warunkach. Z uwagi na ograniczony budżet nie jest także w stanie opłacać kosztów wynajmu serwerów. Wtedy warto zlecić archiwizację lub też profesjonalne niszczenie dokumentów (o ile zachodzi taka potrzeba i minął czas ich przechowywania, ustalony w odpowiedniej ustawie) firmie, która wykona niezbędne czynności w świecie rzeczywistym, stacjonarnie. Usługi tego typu świadczy Mareks z Poznania. To doświadczony realizator, który podejmuje się zleceń od firm oraz jednostek budżetowych, oferując konkurencyjne ceny za swoje świadczenia. Jego pracownicy działają zgodnie z prawem, zapewniając pełną ochronę danych przed nieuprawnionym wyciekiem.

Data dodania: 05-06-2021
O BLOGU
Źródło:
http://mareks.eu/


O firmie:


Firma: Mareks PHU Marek Szukała

Adres: Wyspiańskiego 15a

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-750

Telefon: 61 654 36 97

Domena: http://mareks.eu


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

FivE-biuro

Poznań

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Poznań