Opis:


Działanie producentów żywności obwarowane jest wieloma zasadami, dotyczącymi nie tylko składów, czyli tego, co może znajdować się w produktach przeznaczonych do spożycia, a co nie. Wszelkie kwestie, nawet pomniejsze, są drobiazgowo regulowane, czemu zresztą trudno się dziwić, zważywszy na fakt, że żywność na bezpośredni wpływ na zdrowie człowieka. Producenci muszą dbać między innymi o właściwe znakowanie i etykietowanie żywności - by spełniać normy prawa, a także jasno informować konsumentów na temat oferowanych im produktów - ich składu, wartości odżywczych czy sposobu przechowywania.

Istotne jest też samo przyporządkowanie wytwarzanych produktów do określonych kategorii, czasem bowiem może się wydawać, że coś jest żywnością, a w świetle prawa wcale tak nie jest, analogicznie, za produkty żywnościowe uznaje się na przykład suplementy diety, co wiele osób dziwi. Producenci nie mogą zatem pozwolić sobie na przypadkowe działanie - nieznajomość prawa może mieć dla nich bardzo groźne konsekwencje.

Chcąc mieć pewność, że dopełnia się wszystkich ciążących obowiązków, nie tylko względem prawa, ale też konsumentów, przyczyniając się do ich bezpieczeństwa, zdrowia i zadowolenia, można skorzystać z porad kancelarii FoodMedLaw. Podmiot ten jako jeden z nielicznych na polskim rynku działa w obszarze prawa dotyczącego żywności. Jego specjaliści są na bieżąco ze wszystkimi przepisami, wiele zresztą na temat formalności można dowiedzieć się już na stronie kancelarii.

Oferta takich usług jest bardzo bogata, toteż kancelaria jest dla wielu producentów żywności nieocenionym wsparciem. Można jej bowiem zlecić nie tylko fachowe przygotowanie zgodnej z prawem etykiety czy też zweryfikowanie przygotowanych przez siebie treści, ale też na przykład ocenę składu pod kątem bezpieczeństwa produktu oraz zgodności z normami prawa. Ponieważ zaś podmiot działa kompleksowo, można powierzyć mu nawet działania marketingowe! Taka współpraca gwarantuje satysfakcję, decyduje się więc na nią wiele firm działających w branży spożywczej.

Data dodania: 11-12-2021
O BLOGU
Źródło:
https://foodmedlaw.pl/specjalizacje/zywnosc/


O firmie:


Firma: Marta Łanoch FoodMedLaw

Adres: Agawy 11

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 01-158

Telefon: 602 416 066

Domena: https://foodmedlaw.pl


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Ayming Polska Sp. z o.o.

Warszawa

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa

TanieMilitaria.pl

Warszawa