Opis:


Krzywy zgryz to bardzo często spotykany defekt zębów. Mają go dzieci, młodzież i dorośli. Na szczęście coraz więcej osób decyduje się przedsięwziąć kroki mające na celu usunięcie tego defektu. Kieruje nimi przede wszystkim chęć pozbycia się kompleksów, gdyż nie da się ukryć, że krzywe zęby są mało estetyczne. Jednak lekarze podkreślają fakt, że jest to kwestia nie tylko wyglądu. Jest wiele powodów, dla których powinno się podjąć leczenie ortodontyczne, między innymi też, że nachodzące na siebie, ciasno stłoczone zęby są o wiele bardziej narażone na próchnicę, gdyż ciężko jest je dokładnie wyczyścić.

Dobra wiadomość jest zaś taka, że uzębienie można wyprostować bez względu na wiek pacjenta. Warto też od razu, nawet w przypadku dzieci, zdecydować się na aparat stały, gdyż jest on skuteczniejszy niż ruchomy, a także odpada kwestia pilnowania dyscypliny. Usługi dla pacjentów w każdym wieku oferuje ortodonta z Gdańska, którego opis można znaleźć na stronie dentysta-gdansk.com. W gabinecie tym istnieje możliwość założenia różnych aparatów, w zależności od preferencji pacjenta. Jeśli ktoś chce zminimalizować koszty albo po prostu nie przeszkadzają mu metalowe zamki, może wybrać klasyczną, metalową wersję aparatu, która jest tańsza. W droższej wersji można postawić na aparat estetyczny, na przykład kompozytowy lub ceramiczny, mający białe albo przezroczyste, a więc znacznie mniej widoczne zamki. Oba te rodzaje zaś tak samo skutecznie radzą sobie z niwelowaniem wad zgryzu, warto więc jak najszybciej założyć któryś z nich.

Już podczas początkowych wizyt lekarz ustala z pacjentem plan leczenia, można więc mniej więcej ocenić, ile czasu będzie trzeba nosić aparat. Zazwyczaj jest to minimum rok, jednak prostowanie się zębów zazwyczaj można zauważyć bardzo szybko, potem chodzi o to, by zachowały takie ustawienie.

Współcześnie noszenie aparatu ortodontycznego coraz rzadziej już jest postrzegane jako powód do poczucia zmniejszonej atrakcyjności. Jest to zaś jedyna droga do prostych zębów, które po zakończeniu leczenia zyskują wprost olśniewający wygląd.

Data dodania: 19-03-2020
O BLOGU
Źródło:
https://dentysta-gdansk.com/ortodonta


O firmie:


Firma: MEDISS Gabinety Stomatologiczne

Adres: Słowackiego 37a

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-257

Telefon: 888 40 40 20

Domena: https://dentysta-gdansk.com


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Stomatolog Tomasz Dzwonkowski

Tczew

APE-LP

Gdańsk

DOWAN Sp. z o.o.

Gdańsk