Opis:


Z pewnością jedyną dobrą stroną faktu, że uzależnienia w dzisiejszych czasach są bardzo często spotykane, jest fakt, że na rynku działa wiele ośrodków i gabinetów specjalizujących się w ich leczeniu. Dzięki temu osoba uzależniona, jeśli tylko chce, może podjąć leczenie, korzystając z fachowej pomocy. Stanowi to znaczne ułatwienie, gdyż samodzielna walka z nałogiem jest bardzo trudna, a w zaawansowanym stadium praktycznie niemożliwa. By jednak pomoc była skuteczna, trzeba dobrze wybrać zakład leczenia uzależnień.

Ma to ogromne znaczenie, gdyż nieudane próby pokonania nałogu często powodują, że uzależniony pogrąża się w nim jeszcze głębiej, jako że próby te między innymi podkopują jego pewność siebie. Łatwo w takiej sytuacji wyrobić w sobie przekonanie, że na pewno nie uda się wygrać z nałogiem i można od razu dać sobie z tym spokój. Dobra pomoc tymczasem, jak i ośrodek oferujący komfortowe warunki, pozwoli odzyskać równowagę, z właściwej perspektywy spojrzeć na swoje życie i wyrobić w sobie przekonanie, że się uda.

Do wyboru są ośrodki publiczne i prywatne. Jeśli tylko można sobie na to pozwolić, na pewno warto wybrać tę drugą opcję, choćby dlatego, że w dużej części placówek pacjentów jest na tyle dużo, że nie można dostać się do takich miejsc od razu. Tymczasem im szybciej podejmie się walkę z nałogiem, tym lepiej - wszak chodzi między innymi o ochronę organizmu narażonego na wpływ niszczących go substancji. Każde uzależnienie sieje też spustoszenie w psychice, dlatego odzyskanie równowagi, wyciszenie się i zyskanie dobrej kondycji psychicznej jest bardzo ważne. Oferuje to swoim pacjentom prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Nad Wartą, zlokalizowany w małej, zacisznej miejscowości i w okolicy Puszczy Noteckiej. Kontakt z przyrodą koi jak mało co, wydaje się to więc idealną lokalizacją.

Oczywiście jednak najważniejsza jest jakość otrzymywanej pomocy. Dobrze jest postawić na ośrodek mający różne formy terapii - indywidualną i grupową, wykorzystujący różne podejścia, gdyż daje to pewność, że każdy otrzyma wsparcie, jakiego potrzebuje.

Data dodania: 25-08-2022
O BLOGU
Źródło:
https://www.terapianadwarta.pl


O firmie:


Firma: Ośrodek Terapii Uzależnień Nad Wartą

Adres: Huby Moraskie 21

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 61-680

Telefon: 511462003

Domena: https://www.terapianadwarta.pl


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

FivE-biuro

Poznań

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Poznań