Opis:


Nieodłączną częścią każdego rozwodu jest rozdzielenie wspólnego mienia. Powstały w trakcie związku małżeńskiego majątek w takiej sytuacji podlega podziałowi. Konieczne w tym celu jest określenie przez klienta jego oczekiwań. Pozwala to na szybsze zakończenie procesu, a także otrzymanie tej części majątku, na której danej osobie bardzo zależy. W skład mienia mogą wchodzić między innymi gotówka, samochody oraz nieruchomości. Tylko poprzez wykonanie odpowiedniej analizy prawnej możliwe jest wdrożenie skutecznej taktyki procesowej.

Kancelaria adwokacka Piotra Chmielewskiego zapewnia kompleksową obsługę prawną. Wieloletnie doświadczenie na warszawskim rynku przekłada się na możliwość skutecznego rozwiązywania nawet najbardziej skomplikowanych spraw. Specjalistyczna wiedza prawnika w zakresie prawa rodzinnego pozwala na uzyskanie korzystnego wyroku sądu w zakresie podziału majątku oraz ewentualnych alimentów.

Korzystny podział mienia

Podział majątku przy pomocy adwokata w Warszawie to rozwiązanie dla osób, które nie chcą samodzielnie zaznajamiać się z przepisami prawa. Skorzystanie z usług fachowego prawnika specjalizującego się w prawie rodzinnym pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Rozwód jest nieprzyjemnym doświadczeniem, przez które przechodzi coraz większa część polskiego społeczeństwa. Adwokat zapewnia fachowe doradztwo oraz pełną dyskrecję. Umożliwia to przekazanie przez klienta bardzo szczegółowych informacji dotyczących życia rodzinnego. Mogą one zostać użyte jako argument podczas trwania procesu rozwodowego.

Polskie prawo przewiduje kilka możliwości podziału wspólnego majątku małżonków, którymi są:

• podział w naturze polega na wyodrębnieniu np. dwóch lokali w danym budynku, czy podział gotówki,
• przyznanie na własność jednemu z małżonków konkretnej rzeczy wraz z sądowym obowiązkiem spłaty powstałego długu na rzecz drugiego małżonka. Może to być spłata połowy wartości mieszkania lub domu,
• sprzedaż rzeczy, które nie są możliwe do podziału. W ten sposób uzyskiwana jest gotówka, która jest dzielona pomiędzy małżonków w proporcjach ustalonych przez sąd.

O firmie:


Firma: Kancelaria Adwokacka Piotr Chmielewski

Adres: Aleja Solidarności 119/125

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-897

Telefon: 22 308-55-00

Domena: https://adwokat-rodzinny.com/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Ayming Polska Sp. z o.o.

Warszawa

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa

TanieMilitaria.pl

Warszawa