
Opis:
Z pomocy psychologicznej korzystają osoby w różnym wieku: dzieci, młodzież i dorośli. Głównym celem uczestników terapii jest poprawienie jakości swojego życia oraz wypracowanie metod na radzenie sobie z trudnymi emocjami. Jakie problemy są najczęściej omawiane z terapeutą? Psycholog w Poznaniu specjalizuje się między innymi w:
- zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych OCD oraz zespole stresu pourazowego PTSD,
- fobiach społecznych i napadach paniki,
- leczeniu depresji i prowadzeniu terapii dla osób zmagających się z myślami samobójczymi,
- syndromie DDA, czyli problemach typowych dla dorosłych pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych,
- zaburzeniach odżywiania, takich anoreksja i bulimia,
- uzależnieniach od alkoholu, hazardu, seksu, narkotyków, gier i zakupów.
Więcej informacji na temat świadczonych przez niego usług można znaleźć na stronie internetowej pod adresem pracownia-emocji.pl. Współpraca z terapeutą rozpoczyna się od indywidualnej konsultacji i określenia potrzeb konkretnej osoby. Następnie można dobrać dla niej optymalną metodę terapeutyczną.
Na sesjach psychoterapeutycznych często wspominany jest problem nawiązywania zdrowych relacji z innymi ludźmi. Uzyskanie poprawy jakości swoich związków możliwe jest w wyniku lepszego zrozumienia własnych potrzeb oraz nauczenia się ich komunikowania. Ponadto ważne jest przeanalizowanie wzorców swojego zachowania. Często są one przejmowane od rodziców. Jeżeli ktoś w dzieciństwie był świadkiem toksycznego małżeństwa rodziców, istnieje ryzyko, że w przyszłości powtórzy ten schemat.
W gabinecie psychologicznym można zapisać się na terapię indywidualną lub sesję przeznaczoną dla par. Istnieje opcja skorzystania ze spotkania w formie online, które jest dostępne dla osób przebywających w różnych lokalizacjach. Najczęściej wykorzystywana przez terapeutów jest metoda poznawczo-behawioralna, której skuteczność została potwierdzona klinicznie. Stosuje się ją na przykład przy zaburzeniach lękowych i osobowościowych, depresji oraz zespole stresu pourazowego.