Opis:


Obecnie bardzo wiele czynności wykonywane jest przed ekranem komputera, laptopa lub palmtopa. Sprzęt ten służy do pracy, nauki oraz rozrywki, znacząco poszerzając dostępne możliwości i pozwalając na wykorzystanie w codziennym życiu najnowszych technologii. Z drugiej strony obsługa urządzeń informatycznych wiąże się z koniecznością przyjęcia odpowiedniej postawy. Zwykle jest to pozycja siedząca, z lekko uniesionymi względem tułowia rękami, aby móc swobodnie operować myszką i klawiaturą. Taka poza wymusza pewnego rodzaju obciążenia na organizmie, zwłaszcza na kręgosłupie, ramionach i nadgarstkach. Wynikające z tego problemy mogą przybrać formę chronicznego bólu utrudniającego wykonywanie codziennych czynności.

Nie warto bagatelizować odczuwanego dyskomfortu lub też podejmować próby samodzielnego leczenia. Niekiedy bolące plecy czy ręka są wynikiem przeciążeń i objawy, takie jak kłucie, drętwienie kończyn czy niemożność utrzymania w dłoni nawet lekkich przedmiotów szybko ustępują, gdy organizm ma szanse na regenerację. Jeśli bolesność utrzymuje się przez długi czas, należy bezwzględnie udać się do specjalisty.

Nawet nie odczuwając żadnych dolegliwości, warto profilaktycznie zgłosić się do ośrodka zdrowia w celu wykonania badań diagnostycznych, obejmujących kłopotliwe strefy. Aby wykluczyć możliwość rozwinięcia się stanu zapalnego lub innych schorzeń, dobrym pomysłem jest, aby przeprowadzić rentgen dłoni. Mieszkańcy Śląska mogą skorzystać w tym zakresie z propozycji Pracowni Rentgenowskiej XMED Sp. z o.o.

Sam rentgen jest badaniem bezinwazyjnym i bezbolesnym. Odbywa się w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach, nie ma więc obawy, że podczas emisji promieni RTG dojdzie do jakiegokolwiek wypadku. Uzyskany obraz daje pogląd na strukturę kostno-stawową całej ręki, począwszy od nadgarstka, poprzez śródręcze, aż po stan poszczególnych kości palców. Jakiekolwiek nieprawidłowości, zwłaszcza różnego rodzaju przemieszczenia, złamania, pęknięcia czy zwyrodnienia, są od razu dostrzegalne. 

O firmie:


Firma: Pracownia Rentgenowska XMED Sp. z o.o.

Adres: Szpaków 33

Miejscowość: Ruda Śląska

Kod pocztowy: 41-705

Telefon: 507605104

Domena: https://xmed-rtg.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Kancelaria Adwokacka Adam Bakłażec

Sosnowiec

Foto Kreatywni

Częstochowa

Netpaka.eu

Lubliniec