Opis:


Jak powinien reagować rodzic, który martwi się o swoje dziecko? Co robić, jeśli rozmowa nie pomaga? Do Psycholog Magdaleny Lange-Rachwał przychodzą osoby w różnych sytuacjach. Czasem wystarczy krótka konsultacja i zdobycie kilku praktycznych wskazówek, czasem konieczne jest zaczęcie terapii indywidualnej dziecka.

Najważniejsza jest szybka reakcja. Gdy zły nastrój pociechy utrzymuje się przez dłuższy czas i ma ona problemy z codziennym funkcjonowaniem, to sygnał do działania. Problemy dzieci mogą wynikać między innymi z:

  • odrzucenia przez grupę rówieśników - wyśmiewania, wytykania, przykrej izolacji,
  • nieszczęśliwego zakochania, które w okresie nastoletnim może mieć szczególnie dramatyczny przebieg,
  • problemów w nauce, gdy przyswajanie materiału jest zbyt trudne - pojawiają się zaburzenia koncentracji, motywacji, brak zainteresowania szkołą,
  • przeżytych traum - śmierci kogoś bliskiego, przeżycia wypadku samochodowego, nagłej utraty zdrowia, zetknięcia się z trudnym wydarzeniem.

Dobry psycholog dziecięcy w Poznaniu zadba o przyjazną atmosferę kontaktu i kompleksowe wsparcie pacjentów. Nawet pozornie niepoważne problemy mogą przyczyniać się do szkodliwego obniżenia poczucia własnej wartości i zaburzenia postrzegania relacji z innymi osobami. Nie bez znaczenia jest fakt, że wiele osób nie ma odpowiedniego przykładu od swoich rodziców i pewne schematy przechodzą pokoleniowo. Jeśli rodzice się rozwodzą lub któreś z nich jest uzależnione, niezbędna jest profesjonalna reakcja psychologiczna. Wychowywanie w poczuciu zagrożenia, strachu i stresu może mieć przykre konsekwencje na całe życie.

Oferta poradni psychologicznej została przedstawiona na stronie internetowej pod adresem psycholog-dladziecka.pl. Kierowana jest zarówno do osób indywidualnych, jak i firm, instytucji, fundacji. Dla każdego, kto pragnie poszerzać świadomość psychologiczną wspierać zdrowe relacje w społeczeństwie. Do współpracy zgłaszają się na przykład przedszkola, szkoły, przedsiębiorcy szukający wartościowych warsztatów i fundacje opiekujące się osobami chorymi.

Data dodania: 19-01-2019
O BLOGU
Źródło:
https://www.psycholog-dladziecka.pl/oferta.html


O firmie:


Firma: Psycholog dziecięcy Magdalena Lange-Rachwał

Adres: Ratajczaka 35

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 61-816

Telefon: +48 505 043 763

Domena: https://www.psycholog-dladziecka.pl


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

FivE-biuro

Poznań

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Poznań