Opis:


Za dolegliwości bólowe występujące w okolicy pośladków odpowiadają różne czynniki, dlatego tak ważne jest przeprowadzenie właściwej diagnozy, aby móc wprowadzić skuteczne leczenie. Czasem za ból pośladka odpowiada zwykłe przeciążenie, które nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, jednak taka dolegliwość może być też spowodowana chorobą zwyrodnieniową stawów lub kręgosłupa. Wiele zależy od rodzaju i częstotliwości odczuwanego dyskomfortu. 

W przypadku przeciążenia lub bólu w wyniku urazu stosuje się po prostu leki przeciwbólowe (doustne lub miejscowe). Sprawa nieco bardziej komplikuje się, gdy mowa o nieco poważniejszym schorzeniu. Gdy pacjent odczuwa ból promieniujący do nogi oraz nasilający się podczas siedzenia czy stania, wtedy najczęściej jest to rwa kulszowa. Z kolei, gdy dyskomfort jest odczuwany raczej podczas długotrwałego chodzenia i promieniuje do pachwiny i biodra, diagnoza może dotyczyć choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego. W obu przypadkach leczenie polega na ćwiczeniach u fizjoterapeuty (zajęcia powinny być dopasowane do rodzaju schorzenia oraz wieku i sprawności pacjenta). Ponadto można niemal natychmiast pozbyć się bólu, dzięki podaniu zastrzyku nadtwardówkowego ze sterydem i środkiem znieczulającym. 

Tego typu zabiegi bezoperacyjne (wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym) są wykonywane pod okiem warszawskiego lekarza od kręgosłupa. Na stronie rehab.pl można zapoznać się ze szczegółowym opisem przebiegu proponowanego zabiegu oraz cennikiem. Usługa nie jest refundowana przez NFZ, dlatego zabiegi są przeprowadzane prywatnie. Iniekcja jest kontrolowana poprzez stałe monitorowanie na urządzeniu RTG.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zastrzyku?

Tak jak w przypadku każdego zabiegu, tutaj również nie każda osoba będzie mogła z niego skorzystać. Nie jest to wskazane u pacjentów z alergią na jakąkolwiek substancję znajdującą się w aplikowanym leku. Ponadto wykluczone jest podanie zastrzyku kobietom w ciąży i osobom zmagającym się z niską krzepliwością krwi. 

O firmie:


Firma: REHAB Andrzej Kroszczyński

Adres: Kluczborska 9

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 01--46

Telefon: 785 752 225

Domena: https://www.rehab.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Ayming Polska Sp. z o.o.

Warszawa

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa

TanieMilitaria.pl

Warszawa