Opis:


Trudno znaleźć plan przedszkolny pozbawiony piaskownicy. Ten znany od bardzo dawna sposób na świetną, wielogodzinną zabawę stał się nieodłącznym elementem zajęć maluchów w wieku od 3 do 6 lat, które zawsze z wielkim zaangażowaniem z niego korzystały.  Piaskownica to bowiem naturalne poznawanie świata poprzez zabawę. Dziecko nawiązuje tam nowe znajomości, uczy się poprawnie mówić, rozpoznawać kolory zabawek, rozwija swoją sprawność i zręczność podczas wykonywania zamków czy babek z różnego rodzaju foremek.

Piasek jest również świetnym materiałem, który jest bardzo często wykorzystywany do pracy z dziećmi upośledzonymi ruchowo. Zajęcia tego typu oferuje w swojej ofercie spora liczba placówek integracyjnych i specjalnych. Do dyspozycji dziecka jest tam zazwyczaj brodzik lub płytki basen wypełniony w niewielkim stopniu piaskiem tak, by maluch mógł się w nim bez obaw poruszać. Piasek, podobnie jak woda, stawia opór, który ułatwia ćwiczenie mięśni, co jest szczególnie ważne w kontekście skutecznej rehabilitacji ruchowej. Dziecko może w nim siadać, poruszać stopami, chwytać i utrzymywać jak najdłużej zaciśniętą pięść lub paluszki stóp wypełnione złotymi drobinkami, jednocześnie usprawniając całe ciało, a jednocześnie odczuwać zadowolenie, bo zazwyczaj zabawa z piaskiem cieszy maluchy.

Placówki oświatowe każdego rodzaju, które mają na swoim terenie piaskownice, muszą dbać nie tylko o ich odpowiedni stan techniczny, ale również ich obowiązkiem jest okresowa wymiana wkładu wypełniającego. Warunkiem koniecznym jest, by dostawca piasku mógł zaświadczyć za pomocą odpowiedniego certyfikatu o jego jakości. Takim dokumentem posługuje się firma SABLO Piaski Kwarcowe, proponująca piasek z Poznania. Sprzedaż tego rodzaju towaru odbywa się na ulicy Gospodarskiej 14F. Oprócz wspomnianych placówek oświatowych z powyższej oferty mogą skorzystać wspólnoty mieszkaniowe oraz osoby prywatne. Dla tych ostatnich piaskownica może być tanim i skutecznym sposobem na to, by  skutecznie zmobilizować malucha do zabawy na świeżym powietrzu, odrywając go tym samym od gier na komputerze lub tablecie.

 

Data dodania: 27-10-2020
O BLOGU
Źródło:
https://sablo-piaski.pl


O firmie:


Firma: SABLO Piaski kwarcowe

Adres: Gospodarska 14F

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 61-313

Telefon: 791 565 653

Domena: https://sablo-piaski.pl


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

FivE-biuro

Poznań

TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Poznań