Opis:


Schorzenia jamy ustnej bywają dokuczliwe, ponieważ niejednokrotnie utrudniają spożywanie pokarmów lub przyjmowanie płynów. Warto więc wiedzieć, czym się objawiają oraz jak zminimalizować ryzyko ich występowania. Do najpowszechniejszych zalicza się pleśniawki, owrzodzenia, grzybice, opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, afty oraz wysięki. Znaczna część z nich ma charakter łagodny i ustępuje samoistnie, jednak niektóre wymagają ingerencji specjalistów. Można się z nimi skontaktować na witrynie smileup.pl.

Jest to adres gabinetu stomatologicznego, leczącego choroby jamy ustnej, pojawiające się między innymi przez niewłaściwą higienę. Specjaliści w nim zatrudnieni kierują ofertę do pacjentów z zapaleniem miazgi, na skutek niedoleczonej próchnicy, która objawia się silnym bólem w trakcie spożywania zimnych produktów. Ignorowanie takiego stanu rzeczy prowadzi do konieczności leczenia endodontycznego, nazywanego kanałowym.

Stomatolodzy zajmują się też pacjentami z nieświeżym oddechem, który może sugerować problemy z migdałkami oraz suchym zębodołem, czyli powikłaniem, do którego dochodzi na skutek nieumiejętnego wyrwania zęba. Wiąże się on z brakiem skrzepu, który nie wykształcił się lub został przypadkowo usunięty. Tego typu sytuacja dotyka z reguły cukrzyków, palaczy tytoniu oraz osoby cierpiące na awitaminozę. Choroby jamy ustnej to także zapalenie dziąseł, pojawiające się zarówno u pacjentów młodszych, jak i starszych. Jest ono efektem namnażania się bakterii w szyjkach zębowych oraz niedokładnego szczotkowania zębów czy nieużywania nici dentystycznych.

Stan zapalny powoduje dyskomfort, zaczerwienienie, obrzęk oraz krwawienie dziąseł, co utrudnia spożywanie pokarmów. W skrajnych przypadkach wiąże się z wysoką gorączką oraz tworzeniem ropni, prowadzących do utraty uzębienia. Leczenie w tym przypadku polega na podawaniu środków przeciwzapalnych, a niekiedy antybiotyków. Niektórzy specjaliści sugerują także napary z czarnego bzu, mięty, szałwii, rumianku, kłącza pięciornika lub kory dębu.

O firmie:


Firma: SmileUp Stomatologia

Adres: Romaszewskiego 10

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 01-892

Telefon: 603 266 466

Domena: https://smileup.pl


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Ayming Polska Sp. z o.o.

Warszawa

Kancelaria Prawna Adwokat Grzegorz Mazurek

Warszawa

TanieMilitaria.pl

Warszawa