Opis:


Buk ma dość wysokie wymagania klimatyczne i glebowe, jednak jest jednym z najpowszechniej występujących gatunków drzew w Polsce. Rośnie praktycznie w każdym lesie liściastym lub mieszanym. Wzrasta pomału, osiąga maksymalną wysokość na poziomie około czterdziestu metrów, a średnica pnia dochodzi nawet do półtora metra. Kora buka jest bardzo specyficzna - zupełnie gładka o zabarwieniu srebrzystoszarym lub zielonym.

Drewno bukowe jest bardzo podatne na wszelkie metody obróbki, w tym między innymi łuszczenie i skrawanie. Ponadto, łatwo łączy się je za pomocą śrub czy gwoździ, jednak w tym przypadku warto zastosować choćby wstępne nawiercenie, celem uniknięcia ewentualnych pęknięć. Drewno bukowe ma jednak tendencje do pękania podczas suszenia dlatego należy uważać na powstanie możliwych wypaczeń. Mimo dużej twardości, ten rodzaj materiału nie jest specjalnie trwały i dość łatwo ulega wpływowi grzybów, szkodników czy warunków atmosferycznych. Warto zatem pamiętać o właściwym zabezpieczeniu powierzchni. Drewno bukowe ma wiele zastosowań w budownictwie oraz przemyśle. Często wykonuje się z niego sklejki, okleiny czy płyty spajane. To również bardzo przydatny surowiec do produkcji przyrządów sportowych takich jak na przykład skrzynie czy ławki.

Specjalnością profesjonalnego Tartaku Rybojady Lidia Kapała jest między innymi tarcica bukowa i tarcica dębowa - produkowane z drewna pozyskiwanego wyłącznie z certyfikowanych lasów, co gwarantuje ich najwyższą jakość. Firma działa na rynku od 1990 roku, dzięki czemu posiada ogromne doświadczenie branżowe, co przekłada się na najwyższy poziom obsługi klienta i realizacji zamówień. Podejmuje się zleceń typowych oraz tych najbardziej niestandardowych, które ocenia jako duże wyzwanie i nową przygodę. Tartak działa gównie na terenie województwa lubuskiego oraz wielkopolskiego. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że obsługuje również klientów z całego kraju. Szczegóły dotyczące działalności firmy dostępne są bezpośrednio na stronie internetowej.

O firmie:


Firma: Tartak Rybojady Lidia Kapała

Adres: Rybojady 15

Miejscowość: Rybojady

Kod pocztowy: 66-320

Telefon: 665 550 009

Domena: https://www.tartakrybojady.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

STIER S.C.

Gorzów Wielkopolski

Dźwigi Maciejewski

Szczaniec

Adwokat Paweł Polański

Zielona Góra