Opis:


Ci, którzy muszą codziennie dojeżdżać do pracy i mieszkają w dużych miastach, jak trudne nieraz jest poruszanie się po mieście. W tym wypadku nieraz okazuje się, że nawet transport publiczny autobusowy nie radzi sobie z korkami i ograniczeniami infrastruktury drogowej.

Poznań należy do grona tych miast, w których potrzebne są zmiany w zakresie dróg i układu transportu publicznego. Potrzeba zmian, które sprawią, że mieszkańcy osiedla Naramowice będą mogli normalnie podróżować do pracy czy z pracy. W obecnej sytuacji jazda autobusem przypomina bardziej toczenie się, ponieważ nie ma on możliwości często wyprzedzenia czy nawet zmiany pasa ruchu, co w efekcie kończy się utknięciem w korku. Dlatego też przejazd między jednym a kolejnym przystankiem autobusowym może przypominać bardziej pielgrzymkę niżeli jazdę do pracy.

Taki obrót sytuacji sprawia, że mieszkańcy oczekują od miasta podjęcia decyzji, które pozwoliłyby im normalnie korzystać z dróg. Dlatego też wielu mieszkańców wspomnianego wcześniej poznańskiego osiedla dopytuje się, kiedy wreszcie będzie tramwaj na Naramowice. To dzięki niemu pasażerowie mogliby swobodnie dojeżdżać do pracy bez obaw o spóźnienie. Nie da się ukryć, że największe korki na osiedlu Naramowice można zobaczyć w godzinach szczytu zarówno rano, jak i po południu.

Pojawił się projekt nowej linii tramwajowej, która swoim zasięgiem miałaby objąć osiedle Naramowice. To ona jest jedną z najważniejszych drogowych inwestycji, którą miasto planuje w najbliższym czasie. Co ważne projekt ma być już realizowany za około rok, dlatego też można spodziewać się, że mieszkańcy odczują różnicę dość szybko.

Trasa tramwaju na Naramowice ma obejmować dwa odcinki. Jeden będzie łączyć pętlę "Wilczak" z przystankiem "Błażeja". Kolejny zaś skrzyżowanie ulic Garbary/Estkowskiego z pętlą "Wilczak". Obecnie taki projekt ma miasto, a jednocześnie pomysł na odkorkowanie Poznania. Warto mieć jednak świadomość, że trudno ocenić, jak szybko będą postępowały prace budowlane, ponieważ konieczna jest również przebudowa infrastruktury podziemnej. Na tramwajnaramowice.pl można dowiedzieć się więcej o tym projekcie.

Data dodania: 14-11-2018
O BLOGU
Źródło:O firmie:


Firma: TRAMWAJ NA NARAMOWICE

Adres: Plac Wiosny Ludów 2

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 61-831

Telefon: 61 884 20 10

Domena: http://tramwajnaramowice.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

FivE-biuro

Poznań

Mediwa Clinic

Poznań