Opis:


Problemy we wzajemnych relacjach dotykają wiele małżeństw. Z różnego rodzaju trudnościami dość często zmagają się zarówno ci małżonkowie, którzy są tuż po ślubie, jak również związki z długoletnim stażem. Nierozwiązane problemy we wzajemnych relacjach mogą prowadzić do rozpadu związku, dlatego warto się z nimi zmierzyć i podjąć próbę poprawienia swoich relacji. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z pomocy profesjonalistów. W Bielsku Białej specjalistów z zakresu terapii małżeńskiej można znaleźć w Śląskim Ośrodku Psychoterapii.

Ta sprawdzona placówka oferuje swoim pacjentom cykliczne spotkania w swojej siedzibie przy ul. Brodzińskiego lub też online. Podczas terapii psychoterapeuta stara się odkryć, jakie są źródła problemów małżeńskich pacjentów, a następnie proponuje im najlepsze w ich przypadku rozwiązania. Powody trudności mogą być następujące:

  • poczucie osamotnienia jednego lub obojga partnerów,
  • wzajemne niezrozumienie,
  • rozczarowanie swoim partnerem, wynikające m.in. ze zbyt wielkich oczekiwań wobec niego,
  • przedmiotowe traktowanie współmałżonka,
  • brak zaangażowania w związek i życie obok siebie,
  • brak odrębnego życia, wynikający ze stałego przebywania z partnerem i zbyt mocnego związania się obu stron,
  • problemy w sferze intymnej,
  • różnice zdań w ważnych kwestiach życiowych, np. dotyczących posiadania potomstwa lub wydatkowania wspólnych pieniędzy,
  • przemoc psychiczna lub fizyczna,
  • uzależnienia.

Terapia małżeńska na Śląsku, jaką oferuje ośrodek, pozwala pacjentom uświadomić sobie istnienie konkretnych problemów w ich związku i skoncentrować się na nich. Aby pacjenci uporali się z danymi trudnościami, powinni współpracować z terapeutą i chcieć dokonać zmian, które pozwolą im przezwyciężyć dany problem. Często nie jest to łatwe i wymaga dużego zaangażowania w pracę nad związkiem, ale pod okiem dobrego terapeuty z ośrodka w wielu przypadkach terapia kończy się sukcesem.

W trakcie spotkań psychoterapeuta zwraca dużą uwagę na to, aby każdy z małżonków mógł się wypowiedzieć w swoim imieniu i przedstawić własne spojrzenie na daną sytuację.

O firmie:


Firma: Zespół Śląskiego Ośrodka Psychoterapii

Adres: Emilii Plater 18a

Miejscowość: Bielsko-Biała

Kod pocztowy: 43-300

Telefon: 797 408 351

Domena: https://sop-psychoterapia.pl/


Oceń firmę (0 z 0 głosów)
OpinieBrak komentarzy! Bądź pierwszy!

FIRMY W OKOLICY:

Kancelaria Adwokacka Adam Bakłażec

Sosnowiec

Foto Kreatywni

Częstochowa

Netpaka.eu

Lubliniec